ОСВІТЯНАМ СУМЩИНИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ІНТЕРАКТИВНИЙ КАБІНЕТ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Він слугуватиме навчальною базою для вчителів початкових класів області під час підвищення кваліфікації в Інституті післядипломної педагогічної освіти

Навчальний кабінет із сучасним інноваційним обладнанням, за словами голови облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА, сприятиме ефективному вивченню педагогами нових методик з використанням інтерактивного обладнання, що передбачено концепцією Нової української школи.

«Такі кроки покликані, щоб вчителі області в нових умовах давали якісні знання дітям. Придбане обладнання за кошти обласного бюджету. Наразі до цих процесів долучаються і об’єднані територіальні громади, які закуповують сучасне обладнання для навчання», – прокоментував він.

Даний тренінговий кабінет включає інноваційні інтерактивні засоби навчання: інтерактивний мультимедійний комплекс (інтерактивна дошка, проектор), віртуальні лабораторії, навчальне програмове забезпечення предметів, учнівські планшети. Кожен учень Нової української школи матиме індивідуальне робоче місце. Робоче місце вчителя теж оснащене необхідними технічними засобами – персональним комп’ютером із методичним програмовим забезпеченням та доступом до Інтернет, кольоровим принтером, сканером копіювальним апаратом.

Очільник Сумщини також подякував партнерам – представникам проекту «Розумники» та Мicrosoft за допомогу в організації інноваційного освітнього простору, де вчитель ефективно організовує навчальний процес, а учні змістовно і цікаво опановують матеріал.

За словами Генерального директора видавництва «Розумники» Олександра КОХАНА, вони працювали над змістом та технічними моментами, щоб поєднати ігрові, проектні методи навчання, використання сучасних цифрових гаджетів.

Координатор освітніх програм Мicrosoft в Україні Єлизавета ВОВЧЕНКО, наголосила, що вони відповідальні за програмне забезпечення. Сучасні технології за принципом «один учень – один пристрій» допомагають засвоювати матеріал всім без винятку, в тому числі, дітям з особливими потребами за допомогою пристроїв, які можуть бути підключені до клавіатури Брайля тощо.

Як відзначила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія ГРОБОВА, навчання педагогів початкових класів здійснюватиметься за графіком. Таким чином, вчителі матимуть змогу, займаючись на курсах підвищення кваліфікації, відвідуючи семінари та майстер-класи, практично використовувати освітній простір кабінету для саморозвитку та навчання. Адже з першого вересня 2018 року за новим державним стандартом початкової загальної освіти розпочнуть навчання усі першачки. Наразі у пілотному впровадженні даного проекту беруть участь 4 загальноосвітні навчальні заклади Сумської області: Краснопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Недригайлівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27 м. Суми, Шосткинська спеціалізована школа І ступеня № 13».

До слова, це не єдиний приклад придбання інноваційного обладнання. В області придбано 5 схожих об’єктів інтелектуальної власності: для Лебединського та Путивльського педагогічних училищ, обласної школи-інтернату для обдарованих дітей, спортивного ліцею-інтернату «Барса». Подібні лабораторії за принципом співфінансування 50/50 закуповують і громади. Це Бочечківська, Грунська, Недригайлівська, Вільшанська, Краснопільська, Миколаївська.