НА СУМЩИНІ ВЖЕ ПІДПИСАНО 57 079 ДЕКЛАРАЦІЙ ІЗ ЛІКАРЯМИ

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія БУТЕНКА, ще 25 травня після обіду їх в області було підписано 54,8 тисячі

«Отже, ми бачимо, що навіть на вихідних проводиться робота пацієнтами та лікарями і декларації підписуються», – говорив Сергій Бутенко.

Куратор медичної галузі Сумської області повідомив, що наразі декларація суттєво спрощена, вона не потребує сьогодні ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду. Зокрема на цьому акцентувала увагу і виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я України Уляна СУПРУН під час робочої поїздки на Сумщину. Крім того, лікар не обов’язково самотужки має заповнювати цю декларацію. Йому може допомагати медична сестра.

«Ті люди, які сьогодні не мають можливості (за станом здоров’я), але бажають підписати декларацію, можуть обрати лікаря, повідомити про це медичний заклад. І до них прийде медична сестра для підписання декларації», – наголосив Сергій Бутенко.

В обласному центрі наразі підписано лише 5 700 декларацій. У місті Суми вже з 1 та 10 червня розпочнуть роботу два Центри первинної медико-санітарної допомоги, в яких з лікарями можна підписувати декларації. Наразі угоди із лікарями уже укладають у Сумській міській поліклініці №3.