ВІДСЬОГОДНІ СУМЩИНА ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО ЦИФРОВОГО ПОРЯДКУ ДЕННОГО УКРАЇНИ

Під головуванням керівника апарату облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО робоча група з цифровізації населення обговорила перспективні напрями і проблемні питання з представниками Громадської спілки «Хай-Тек Офіс Україна», що є розробником документу «Цифровий порядок денний України 2020»

«Сьогодні вся економіка, реформи потребують нових технологій, і тому від нашого рівня цифрової освіти і залежатиме рівень конкурентоспроможності області, фахівців. Наше завдання – створити такий рівень життя і послуг для мешканців області, щоб вони хотіли і могли працювати тут, а не за кордоном. Тому ми зокрема зацікавлені, щоб у нас з’явився доступ до Інтернету в усіх населених пунктах області», – розповів Дмитро Живицький.

Виконавчий директор «Хай-Тек офіс Україна» Андрій БІРЮКОВ наголосив, що у регіонах найголовніше – це цифрова інфраструктура. Тому основне завдання – забезпечити якісний швидкісний Інтернет у навчальних закладах, об’єктах соціальної сфери, домогосподарствах.  «Наскільки швидко відбуватиметься цей процес на Сумщині, говорити поки що рано, однак, саме ця область виявила велику зацікавленість до цифрових технологій», – додав він.

 Як зазначив голова правління Інтернет-асоціації України Олександр ФЕДІЄНКО, на жаль, місцевими підприємствами, навіть державними, не виконується існуючий закон про доступ – вони не дозволяють прокладати кабелі зв’язку через свої канали. Тому фахівець переконаний, що для успішного впровадження сучасних технологій має бути злагоджена робота тих, хто потребує інтернету, тих, хто може його надати і тих, хто координуватиме цю роботу.

Віце-президент  Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine з Цифрової Економіки, представник «Хай-Тек Офіс Україна» в Сумській області Володимир ДЕМУРА навів приклади успішної цифровізації в Естонії, де взагалі відсутні паперові документи. Та підкреслив, що Сумщина у майбутньому має усі шанси стати повністю цифровізованою областю. Адже у нас вже готують висококласних IТ-спеціалістів, що є одним із основних важелів у цьому напрямку.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія ГРОБОВА і заступник начальника управління охорони і здоров’я Надія ЛИСЕНКО серед основних проблем одноголосно виокремлюють відсутність повноцінної  матеріально-технічної бази для роботи в мережі, навіть там, де є Інтернет, а фахівці в освітній і медичній галузях у переважній більшості вже передпенсійного віку і не освоюють у повній мірі сучасні технології.

Дмитро Живицький доручив управлінню інфраструктури розробити дорожню карту, у якій чітко буде видно, наскільки область вже забезпечена Інтернетом і де потрібно його проводити у першу чергу. Це стане першим кроком реалізації цифрового порядку денного на Сумщині.