РЕОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ НА СУМЩИНІ ТРИВАЄ

Про це розповів начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО

За його словами, у кожному районі Сумщини та обласному центрі змодельована оптимальна мережа закладів охорони здоров’я. Нині в області триває автономізація закладів охорони здоров’я.

«У статус комунальних некомерційних підприємств мають перейти 45 медичних закладів із 48 у 17 районах області. В органах Державної реєстрації вже зареєстровано 37, – говорив посадовець. – Відсутні рішення про автономізацію трьох закладів, і це ставить під загрозу можливість підписання угоди між лікувальним закладом і Національною службою здоров’я України. Тому органам місцевого самоврядування слід прискорити темпи своєї роботи – це їх зона відповідальності».

Разом з цим, як розповів Сергій Бутенко, органи місцевого самоврядування  несуть відповідальність за матеріально-технічне оснащення закладів первинної медичної допомоги – нині жоден із таких закладів у Сумській області не відповідає визначеним нормам. 

«Лікарі, у свою чергу, активно  реєструються у системі  E-Health. 94,2% від загальної кількості лікарів вже зареєструвались., зокрема усі лікарі у Білопільському, Буринському, Глухівському, Конотопському, Краснопільському. Кролевецькому, Липоводолинському, Недригайлівському, Путивльському, Роменському, Середино-Будському, Шосткинському та Ямпільському районах», – додав він.