НА СУМЩИНІ ВІДКРИЛИ ЦЕНТР ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Створили його на базі ДПТНЗ «Недригайлівське ВПУ», до кінця року планують відкрити ще п’ять. Про це під час урочистостей зазначила директор Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА

За її словами, на один такий центр витратили понад 1,5 мільйони гривень. «Чому у закладах саме професійно-технічної освіти? Бо ви ті люди, які перші відкликаються на будь-які зміни у державі. Ми на вас покладаємось, ви наші захисники, йдете до лав Збройних сил України на строкову службу, добровольцями», – прокоментувала вона.

Як розповів голова райдержадміністрації Сергій ПАНЧЕНКО, впродовж проведення операції об’єднаних сил загинуло два випускники Недригайлівського ВПУ. Днями ще шість студентів пішли захищати кордони держави на лінії вогню, тому Центр стане надійною базою для здобуття знань і навичок майбутніх захисників України.

«Нам знадобилось три місяці, аби перетворити підвальне приміщення на сучасний пневматичний і лазерний тир, оновити кабінет захисту Вітчизни і закупити туди необхідну матеріально-технічну базу, створити смугу перешкод», – прокоментував директор ДПТНЗ «Недригайлівське ВПУ» Сергій ОСІННІЙ.

Вихованці училища продемонстрували, як працює лазерний тир, показали на манекені, як надавати першу медичну допомогу і з легкістю подолали смугу перешкод.

До кінця року подібні Центри мають з’явитися на базі Конотопського аграрного ліцею, Глухівського, Роменського Хотінського та Шосткинського училищ.