ЗАВДАННЯ ВСІХ ОРГАНІВ ВЛАДИ СЬОГОДНІ – ЗАБЕЗПЕЧИТИ ГРОМАДСЬКИЙ ПОРЯДОК, УНИКНЕННЯ КОНФЛІКТІВ ТА ПРОВОКАЦІЙ НА МІЖКОНФЕСІЙНОМУ ҐРУНТІ

На цьому наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ під час наради із представниками церков Сумщини

Наразі в нашій державі триває процес створення Української автокефальної православної церкви. У зв’язку з цим обласна державна адміністрація зібрала «за круглим столом» представників УПЦ КП та УПЦ, а також правоохоронців з проханням зберігати спокій і порядок в області.

«Будьмо толерантними і віротерпимими. Всі процеси, що наразі відбуваються в Україні, мають проходити мирно і лише за столом перемовин, – говорив Вадим Акпєров. – Обласна влада у жодному разі не хоче втручатися у церковні справи. Наше завдання спільно із правоохоронними органами – щоб на Сумщині зберігався мир і спокій».

Посадовець також нагадав головам райдержадміністрацій, міських рад та ОТГ, що вони несуть відповідальність за свої території і мають не допустити провокацій та конфліктів на місцях.

«Не варто забувати, що Сумщина – прикордонна область. І від нашої мудрості залежить мирне життя її жителів», – звернувся до присутніх перший заступник голови обласної ради Анатолій РІЧКАЛЬ. 

А заступник начальника Головного управління Національної поліції в Сумській області Володимир БАБИЧ повідомив, наразі на Сумщині налічується 355 релігійних та культових споруд. Тож сьогодні важливо налагодити взаємодію між релігійними організаціями та національною поліцією задля дотримання миру на території області.

«Ми заявляємо про свою нейтральність до будь-якої релігії – говорив він. – Наша головна мета – безпека громадян і недопущення релігійних конфліктів».