Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ СТВОРЕНО ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК «ДЕРЖАВОТВОРЦІ СІВЕРЩИНИ»

Кабінет Міністрів України на засіданні 19 червня ухвалив постанову «Про створення Державного історико-культурного заповідника «Державотворці Сіверщини»

«Сьогодні Уряд ухвалив рішення щодо оголошення комплексу пам’яток архітектури c. Гамаліївка та міста Шостки Сумської області Державним історико-культурним заповідником з віднесенням його до сфери управління Мінкультури»,  –   сказав Віце-прем’єр-міністр України Павло РОЗЕНКО.

Міський голова міста Шостка Микола НОГА переконаний, що заповідник стане туристичною перлиною Сумщини та історико-культурним брендом Шосткинщини.

Довідково: Архітектурний комплекс усипальниці родини Скоропадських – Гамаліївський монастир – та інші пам’ятки архітектури, про які сьогодні йдеться, мають колосальне історичне значення для України. Гамаліївський Харлампіївський монастир є пам’яткою архітектури національного значення, це один із останніх монастирів-фортець, побудованих в Україні. Тут знаходиться усипальниця двох гілок родини Скоропадських. Це єдине захоронення гетьманів, яке знаходиться в Україні.