Поточна діяльність

ОБСЯГ ДЕРЖЗАМОВЛЕННЯ НА МЕДИЧНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ ЦЬОГО РОКУ – 4509 МІСЦЬ

Максимальний обсяг держзамовлення для рівня «магістр» – 4464 місця: медицина – 4000; педіатрія – 351; стоматологія – 74; фармація, промислова фармація – 39. Нарівень підготовки «бакалавр» передбачено 45 місць за держзамовленням: медсестринство – 35; фізична терапія, ерготерапія – 10

Крім того, МОЗ України передало до МОН України пропозиції медичних закладів вищої освіти щодо максимальних обсягів державного замовлення у 2019 році. Так Медичний інститут СумДУ подав пропозицію на 177 місць державного замовлення. Для рівня «магістр» – 157 місць: медицина – 127, педіатрія – 15, стоматологія – 15. Для рівня «бакалавр» – 20 місць: громадське здоров’я – 9, фізична терапія – 11.

Йдеться про максимальну кількість місць, яку може забезпечити кожен медичний заклад вищої освіти. Нагадаємо, як і минулого року, місця не закріплені за конкретними закладами вищої освіти,  вони розподілятимуться за процедурою «широкого конкурсу». Це означає, що заклади вищої освіти, до яких подали заяви найбільше абітурієнтів, отримають найбільше місць за держзамовленням.

У своєму електронному кабінеті вступники можуть розставити пріоритети навчання від 1 до 7, де 1 - це та спеціальність, на якій вони хочуть навчатися найбільше. Так званий принцип, коли «місце йде за студентом». Від здібностей, мотивації та ставлення до навчання, які дозволяє оцінювати ЗНО, залежить успішність студента-медика в подальшому, відповідно, це впливає на рівень компетенції майбутніх лікарів.

Довідково: Цьогоріч вступити на лікарські спеціальності зможуть випускники, які набрали 150 балів ЗНО, а на фармацію – 130 балів. Крім того, внесені зміни щодо переліку конкурсних предметів. Завдяки новим правилам вступу на медичні спеціальності, вирішальне значення мають знання абітурієнтів та їхня мотивація стати медиком. Введено нові дисципліни як третій конкурсний предмет – студенти мають надати сертифікат ЗНО з фізики або математики. Введення цих дисциплін як третього профільного предмета є одним з обов’язкових кроків інтеграції української медицини в міжнародну практику.

За спеціальностями «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» мінімальна кількість балів ЗНО не може бути меншою 150 балів для другого та третього конкурсних предметів. Водночас для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація» конкурсний бал не може бути меншим за 130. 

Поріг ЗНО 150 балів для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія», введений минулого року, показав, що середній бал переважної більшості абітурієнтів (84%), яких рекомендували до вступу за спеціальністю «Медицина» на бюджет, становив понад 170 балів ЗНО з конкурсних предметів, 70% майбутніх стоматологів набрали понад 190 балів, а результати зарахованих педіатрів коливалися у межах 160-175 балів.