Поточна діяльність

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА НА СУМЩИНІ: РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТІВ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КЕРІВНИЦТВА НА МІСЦЯХ І РЕТЕЛЬНОГО КОНТРОЛЮ З БОКУ ГРОМАДИ

На цьому під час відеоселекторної наради наголосила тимчасово виконуюча голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

У своїх звітах на нараді керівники громад розповідали, на якій стадії відбуваються роботи щодо створення Нового освітнього простору в 6 школах – Шосткинському НВК, Недригайлівській, Миколаївській, Краснопільській, Хотінській школах та Роменській ЗОШ №7.

Так, за словами голови Краснопільської ОТГ Юрія ЯРЕМЧУКА, уже завершили проект із термомодернізації школи. Для виконання робіт з утеплення фасаду та даху, оздоблення приміщення, заміну віконних блоків витрачено 5 000 тис. гривень з ДФРР та 5 213,270 тис. гривень із місцевого бюджету. Заплановано виконати ремонтні роботи приміщень спортивної та актової зали; облаштування внутрішніх санітарних вузлів на першому поверсі; облаштування стін класних кімнат на другому поверсі (ліве крило); заміну системи освітлення та електромереж також на другому поверсі (ліве крило). Термін реалізації вищезазначених видів робіт – до 1 вересня 2019 року. На ІІ етап проекту необхідно 30 767,550 тис. гривень, із ДФРР виділено 24 000 тис. гривень, з місцевого бюджету – 4 388,212 тис. гривень.

Водночас, є певні проблеми із завершенням ремонту у Миколаївській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів Миколаївської селищної ради Білопільського району. На  І етапі вартість проекту становить майже 10,7 млн грн. (з ДФРР виділено 4 млн гривень, з місцевого бюджету – майже 6, 7 млн гривень). На виконання демонтажних робіт, установку вікон, внутрішніх укосів, утеплення стін, штукатурку утеплених стін, утеплення даху, частковий ремонт даху після пошкодження використано 4 млн гривень ДФРР, майже 4, 7 млн гривень з місцевого бюджету та 2 млн гривень з обласного бюджету. На ІІ етап проекту планується виділити кошти в сумі 18, 4 млн гривень. 

«Реалізація проектів зі створення Нового освітнього простору в школах залежить передусім від керівництва на місцях, – наголосила за підсумками наради Ірина Купрейчик. – У громадах, де керівництво справді працює, вже закінчили реалізацію проектів. Водночас, на жаль, інші голови громад лише розводять руками – то коштів не вистачає, то судові справи заважають, то на народних депутатів сподіваються. Так немає бути. Пам’ятайте про відповідальність перед своїми жителями, які вас обирали, які мають ретельно контролювати вашу роботу, і, передусім, перед дітьми, для яких наразі маєте створити нормальні умови для навчання».