СУМСЬКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ОРГАНІЗОВУЄ ПЕРЕВІРКУ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ, ЦІНИ НА ПОСЛУГИ ЯКИХ ВСТАНОВЛЮЮТЬСЯ ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

На цьому наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час наради щодо граничних цін/тарифів на послуги теплопостачання на опалювальний сезон 2019-2020 року для населення за участю керівників територіальних підрозділів юстиції, Держаудитслужби, Держпродспоживслужби, Державної фіскальної служби, Антимонопольного комітету в Сумській області, прокуратури та поліції

Директор обласного Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сергій ЛУГОВИЙ повідомив учасникам наради, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг» передбачено встановлення на опалювальний сезон 2019/2020 року граничних цін/тарифів на послуги з теплопостачання для населення.

Зокрема тарифи з постачання теплової енергії становлять: – у разі оснащення приладами обліку – 1400 гривень за 1 Гкал (з ПДВ); у разі відсутності приладів обліку – 35,21 гривні за 1 кв. метр (з ПДВ); ціни на постачання гарячої води: у разі наявності рушникосушильників – 83,66 гривні за 1 куб. метр (з ПДВ); у разі відсутності рушникосушильників –75,74 гривні за 1 куб. метр (з ПДВ).

«Необхідно звернути увагу, що сьогодні з боку органів місцевого самоврядування відсутній позитивний рух, спрямований на захист прав населення Сумщини у частині оплати послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води протягом опалювального періоду 2019-2020 років, – підкреслив Дмитро Живицький. – Тому облдержадміністрація займає жорстку позицію щодо неухильного виконання до 1 вересня 2019 року вимог урядових нормативно-правових актів для забезпечення здійснення перерахунку цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення».

Враховуючи важливість питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг в Сумській області та обмаль часу для реалізації зазначеної постанови Кабміну, учасниками зібрання були опрацьовані варіанти спільного реагування та визначені пріоритетні заходи у межах повноважень та вимог законодавства.

Також для ефективної реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг» облдержадміністрацією буде створена відповідна робоча група.