НА ТРОСТЯНЕЧЧИНІ ВІДКРИВСЯ МУЗЕЙ ЛІСУ

Участь в урочистому відкритті музею з нагоди 70 річниці утворення Сумського обласного лісового та мисливського господарства взяв керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

«Сьогодні ми з вами є свідками відкриття просвітницького осередку у Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства на базі ДП «Тростянецьке лісове господарство». Тут, у новоствореному музеї лісу, зібрана вся історія становлення і розвитку лісової галузі на Сумщині», –такими словами звернувся до присутніх Дмитро Живицький.

Сумщина займає четверте місце у Європі за кількістю кубометрів на один гектар лісу, переробку деревини збільшено на 40%, а виробництво – на 17%. Серед областей України державні підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства за ефективністю використання наявних лісових ресурсів займають передові позиції.

За словами посадовця, підприємства управління є бюджетоутворюючими для місцевих громад. До бюджетів і державних цільових фондів за 6 місяців цього року сплачено майже 220 мільйонів гривень.

У музеї зібрані найдавніші знаряддя обробітку лісу, зразки деревини, архівні документи, у яких йдеться про утворення лісового та мисливського господарства на Сумщині, у тому числі Тростянецького лісгоспу, здобутки галузі тощо.

Довідково: Сумська область належить до лісоресурсних областей України. Загальна площа земель лісового фонду становить понад 450 тис. га. Лісистість області складає 18%, при середній по Україні 16%.