Поточна діяльність

МИТРОПОЛИТ ЕПІФАНІЙ ЗУСТРІВСЯ ЗІ ЗВІЛЬНЕНИМИ З РОСІЙСЬКОГО ПОЛОНУ МОРЯКАМИ

Наш земляк командир малого броньованого артилерійського катера «Нікополь» Богдан НЕБИЛИЦЯ разом з побратимами на запрошення митрополита Київського і всієї України, предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія зустрівся з ним 9 вересня 

«Для мене за честь було зустрітися із вірними синами українського народу, подякувати за хоробрість та незламність, яку вони виявили далеко від рідної землі та близьких людей», – написав на своїй сторінці у Facebook митрополит.

У дописі також зазначається: «І навіть у російських тюрмах та колоніях незаконно ув'язнені залишалися людьми свободи, які не відмовились від своїх переконань та принципів. Обмеживши фізичну волю, ворог не зумів зламати велику силу духу, бо вона живилась із справжньої любові та зі згадок про рідний дім, лагідний погляд матері, посмішку сина або ж доньки, про український Крим та Донбас, що потерпають від неоголошеної війни».

Предстоятель ПЦУ говорив на зустрічі про те, що «попереду у нас ще чимало випробувань на шляху до справедливого миру, а в анексованому Криму, на окупованому Донбасі та у російських тюрмах продовжують перебувати у незаконному полоні ще багато громадян України, яких ми також маємо повернути додому якомога швидше. І у цій боротьбі нашими натхненниками є ті, хто вже пройшов цю нелегку дорогу додому».

Довідково.  25 листопада 2018 року військові РФ у Керченській протоці обстріляли і захватили у полон катера українських Військово-морських сил України «Нікополь» і «Бердянськ», а також буксир «Яны Капу». Російські силовики затримали 24 українських моряка і перевезли у Москву. Усіх їх звинуватили у незаконному перетині державного кордону.

7 вересня цього року між Україною та РФ відбувся обмін полоненими у форматі «35 на 35».