Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ ПРОХОДИТЬ МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ, ПРИСВЯЧЕНА ПОСТАТІ ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША

Відкриваючи захід в Конгрес-центрі Сумського державного університету, тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК зазначила, що знаковим і закономірним є відзначення 200-річчя Пантелеймона Куліша на міжнародному науковому рівні саме на Сумщині. Адже саме в нашій області, на хуторі під селищем Вороніж Шосткинського району народився Куліш

«Саме на Сумщині письменник перейнявся національною ідеєю, збагатився українським фольклором, українською філософією. І цей дух, цю віру та ідеологію поніс у світи. Пантелеймон Куліш став істинно національним письменником, фольклористом, етнографом, мовознавцем, перекладачем, критиком, філософом», – говорила Ірина Купрейчик. – Постать Куліша важлива для науковців не лише нашої держави, а й світу».

Як повідомила завідуюча кафедри журналістики СумДУ Олена ТКАЧЕНКО, захід входить до циклу міжнародних наукових конференцій «Пантелеймон Куліш – 200 років», що проводять упродовж 2019 року вищі навчальні заклади України.

На Сумщину на міжнародну конференцію «Між хутором і світом: культурницька місія Пантелеймона Куліша» завітали науковці з Австрії, Польщі та багатьох областей України. Програма  її включає 104 доповіді та наукові повідомлення.

Зокрема, зі своєю доповіддю виступили академік НАН України, директор Інституту літератури Т.Г. Шевченка Микола ЖУЛИНСЬКИЙ, професор із Відня Міхаель МОЗЕР. Також учасники заходу відвідають малу батьківщину письменника – смт Вороніж Шосткинського району.