Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

Представники влади і громадськості зібралися в обласному центрі біля монументу «Слава героям Сумщини», щоб вклонитися землякам, завдяки яким наша область вважається колискою підпільного руху в Україні

«Партизанський рух правомірно називають другим фронтом, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ. – Адже без взаємодії тилу і авангарду не було б славетної перемоги, важкої перемоги, і дуже дорогої для нас. Саме тому ми розуміємо, наскільки важлива пам’ять про подвиги наших дідів і прадідів, особливо сьогодні, коли, на жаль, доля знову випробовує Україну. Ми маємо показати насамперед собі і всьому світу, що ми – вільна нація, яка має право на свою країну, свій народ, свою мову, історію і релігію».

Іван Боршош, звертаючись до молоді, нагадав, що кожен із нас сьогодні має унікальний шанс – з перших вуст підпільників і партизанів почути, як гартувалася сила і звитяга українського народу.

Михайло ПОДІК, партизан та зв’язківець-розвідник об’єднання Степана Малікова, розповів нам, що на початку війни йому було 16 років. Він згадував, що жителі Сумщини дуже активно вступали до груп партизан-підпільників, щоб чинити спротив ворогові, наближати перемогу та швидше звільнити рідну землю від загарбників.

Ветеран закликав молоде покоління, щоб наслідували героїзм та мужність партизан, були патріотами рідної країни і завжди готовими встати на захист Батьківщини.

«Нам є на кого рівнятися і ким пишатися. Маємо приклади героїзму як з минувшини, так і сьогодення, – наголосив Іван Боршош. – Тому кожен із нас, навіть перебуваючи досить далеко від лінії фронту, повинен робити все максимально можливе, щоб відстояти цілісність і незалежність України».