Поточна діяльність

ЮНІ МУЗИКАНТИ СУМЩИНИ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ ОЛІМПІАДИ «ГОЛОС КРАЇНИ»

Усього участь у ХVI Всеукраїнській відкритій музичній олімпіаді «Голос Країни» взяли 464 учасника з 23 областей України та м. Київ

На олімпіаді «Голос Країни» Сумщину гідно представила студентка Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського Анастасія СЕРГЕЄВА та учень дитячої музичної студії училища Аврелій СЕРГЕЄВ, які вибороли Гран-прі олімпіади в номінацій «З оркестром» та дипломи І ступеня в номінації «Струнні смичкові інструменти з оркестром».

До складу журі ввійшли понад 50 осіб, серед яких народні артисти України, лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужені артисти України, заслужені діячі мистецтв України, відомі музиканти, композитори, диригенти та провідні педагоги країни.

Головні призи Олімпіади – 16 Кубків Гран-Прі, що були розіграні у 16 групах номінацій: «Фортепіано», «Клавесин», «Струнні смичкові інструменти», «Народні інструменти», «Духові інструменти», «Ударні інструменти», «Інструментальні ансамблі та оркестри», «Академічний вокал. Вокал у супроводі бандури», «Народний вокал», «Естрадний вокал. Джазовий вокал. Рок вокал», «Вокальні ансамблі», «Хори і капели», «З оркестром», «Композиція», «Диригування», «Теорія музики».

Довідково. Всеукраїнська відкрита музична олімпіада «Голос Країни» –відкриті всеукраїнські комплексні музичні змагання, які проводяться за підтримки Міністерства культури України, Національної спілки композиторів України, Національної академії мистецтв України, Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти. Вперше олімпіада була проведена в травні 1931 р. в Харкові. У музичних змаганнях тоді взяли участь понад 2 тисячі виконавців. У 2014 р. музична олімпіада була відроджена і з того часу проходить 2 рази на рік: восени і навесні. Учасники змагаються в чотирьох музичних олімпійських конкурсах і музично-теоретичній олімпіаді. У цілому, в музичній олімпіаді змагання проходять в 90 номінаціях і 12 вікових категоріях.