Поточна діяльність

ДЕЛЕГАЦІЯ ВІД СУМЩИНИ БЕРЕ УЧАСТЬ У ЗЕМЕЛЬНОМУ ФОРУМІ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НАРАЗІ У ХАРКОВІ

Обговорення актуальних питань розвитку аграрного сектору економіки проходить під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса ВИСОЦЬКОГО. На чолі делегації Сумської області – тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«Ми вже відкрили другий десяток регіональних земельних форумів, у рамках яких хочемо розповісти українцям про шляхи реалізації земельної реформи. Ця реформа має на меті досягнення трьох основних завдань – надати українцям можливості повноцінно розпоряджатися власністю, надати новий імпульс розвитку аграрного сектору і забезпечити можливість нинішнім аграріям, фермерам далі працювати на землі або в рамках оренди, або викуповувати землю і розвивати свій бізнес», – розповів Тарас Висоцький.

Представник Президента України з земельних питань Роман ЛЕЩЕНКО  додав, що оскільки зараз відбувається обговорення правок перед другим читанням закону, влада збирає пропозиції саме від тих, хто на землі працює.

У своєму виступі Ірина КУПРЕЙЧИК наголосила, що земельна реформа, перш за все, має захистити середні та дрібні фермерські господарства.

«Я можу сказати вам впевнено, що там, де працюють фермерські господарства, де працюють фермери, там громада розвивається: є школи, будинки культури, люди мають роботу, – підкреслила вона. – А в села, куди зайшли агрохолдинги, навіть не ходять маршрутки, молодь виїхала в міста або за кордон, бо немає роботи, залишилися лише люди похилого віку. Тому хочеться, щоб влада почула саме фермерів, які працюють на землі».

За словами директора обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександра МАСЛАКА, Сумська область нараховує 1,7 мільйони гектарів сільськогосподарських угідь, з яких  розпайовано більше 1 мільйона гектарів. Понад 280 тисяч осіб отримали право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. При цьому знаходяться в оренді понад 750 тисяч гектарів, власниками яких є понад 220 тисяч фізичних осіб. І кожен з них бажає мати право розпоряджатися своєю власністю.

«На Сумщині здійснюють господарську діяльність понад 650 фермерських господарств, які обробляють понад 130 тисяч гектарів угідь. Саме фермери є основою збереження українських традицій, а також підтримкою подальшого розвитку сільських територій, – зазначив Олександр Маслак. – Наразі аграрії мають можливість  донести до розробників цих законопроектів свої пропозиції, обговорити їх на широкому загалі, щоб в подальшому, при прийнятті законопроектів, врахували їхні побажання».  

Також серед учасників форуму – сільськогосподарські товаровиробники всіх форм власності Харківської та Сумської областей, власники земельних паїв, громадськість, засоби масової інформації.

Генеральний директор ПП «Надь» Лебединського району Андрій КИРИЧЕНКО, зокрема, зазначив, що його мета приїзду на форум – запобігти «дикому ринку»: «Спілкуючись із аграріями, із землевласниками, які працюють не перший рік на землі, ми доходимо думки, що земля, як і все інше, має бути товаром. Але для того, щоб запрацював  ринок землі, щоб земля стала товаром, потрібно, щоб на державному рівні запрацювали для нас зрозумілі законодавчі акти, які б чітко і прозоро пояснювали: що це за ринок землі, що він передбачає і які наслідки будуть для українського народу».