Поточна діяльність

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ОБІГ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ ЗАХИЩАЄ НАЦІОНАЛЬНІ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИ

13 січня відбулося публічне обговорення фінальної версії законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення №2178-10. Під час заходу представники Уряду, депутати фракції «Слуга народу», Аграрного комітету ВРУ пояснювали запропоновані зміни до законопроекту

Під час обговорення наголошувалося, що законопроектом враховані всі зауваження учасників ринку та суспільства, інтереси громадян України та інтереси національної безпеки України, тому його можна вважати перемогою суспільного діалогу і громадянського консенсусу.

Сьогодні у світі є лише декілька країн, де діє мораторій на продаж сільськогосподарських земель – це Куба, Північна Корея, Венесуела, Конго, Таджикистан і Україна. Зняття цього обмеження дасть можливість власникам земельних ділянок реально реалізувати своє законне право розпоряджатися своєю землею та встановить чесні та прозорі правила гри на ринку. Український фермер отримає можливості та стимули для розвитку у вигляді державної підтримки.

У фінальній версії законопроекту доступ іноземців до ринку землі можливий лише після проведення референдуму в Україні, росіяни не зможуть купити українську землю навіть після нього. «Наразі купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, юридичні особи України, учасниками яких є лише громадяни України,  територіальні громади та держава, – розповів Микола СОЛЬСЬКИЙ, голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. – До референдуму заборонено купувати українську землю іноземцям і особам без громадянства».

Встановлюється ліміт щодо концентрації землі в одних руках – не більше 10 тисяч гектарів.

«Жодне українське підприємство чи власник землі не може мати у власності більше 10 тис. га землі. Незалежно від кількості заснованих підприємств, сумарно на них всіх накладається ліміт 10 тис. га. Для контролю концентрації Законом передбачена синхронізація всіх реєстрів. У разі перевищення ліміту, надлишкова земля вилучається за рішенням суду та продається на електронних торгах», – наголосив Микола Сольський.

Крім того, не можна буде придбати землю у 50 кілометровій зоні біля кордону. З питань національної безпеки у всіх прикордонних областях будуть впровадженні обмеження на купівлю-продаж земельних ділянок. На відстані 50 км від кордону українським компаніям з іноземними інвестиціями заборонять купівлю землі, навіть якщо на земельному референдумі буде прийнято інше рішення.

На окупованих територіях будь-які угоди вважаються недійсними, крім передачі земельної ділянки у спадок. Це означає, що купівля-продаж, передача в статутний фонд та інші способи відчуження с/г землі в АР Крим або в ОРДЛО, навіть якщо вони будуть засвідчені тіньовими українськими нотаріусами, згідно з українським законодавством будуть визнані нечинними.

Презентація щодо земельної реформи (законопроект 2178-10 до другого читання) за посиланням http://bit.ly/2tgS9XB