ДЕРЖГЕОКАДАСТР ВІДНОВЛЮЄ РЕЄСТРАЦІЮ ЗЕМЕЛЬ ЗА ПРИНЦИПОМ ЕКСТЕРИТОРІАЛЬНОСТІ

При подачі документів на реєстрацію система з 3 липня самостійно обирає структурний підрозділ Держгеокадастру, який розглядатиме документи, і цей підрозділ може бути з будь-якого регіону країни

Головна мета цього пілотного проекту, який відновлює роботу після усунення виявлених недоліків, – це унеможливлення втручання в процес прийняття рішення реєстратором. Одним із питань, що вирішені в процесі пілотного проекту з впровадження екстериторіальної реєстрації земельних ділянок, є скорочення терміну розгляду документів до 7 днів.

«При подачі документів система самостійно обирає структурний підрозділ Держгеокадастру, який розглядатиме документи, і цей підрозділ може бути з будь-якого регіону країни. Нівелюється корупційна складова особистих домовленостей між земельним реєстратором та тим, хто подає документи», – наголосив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман ЛЕЩЕНКО.

Довідково. Враховуючи те, що на частині території Донецької та Луганської областей територіальні органи Держгеокадастру не здійснюють свої повноваження, вказані області виключено з Пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальної реєстрації земельних ділянок.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/derzhgeokadastr-vidnovlyuye-reyestraciyu-zemel-za-principom-eksteritorialnosti