ПІДТРИМКА МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ Є ОДНИМ ІЗ ПРІОРИТЕТІВ РОБОТИ СУМСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

На цьому під час засідання ради підприємців наголосив голова Сумської облдержадміністрації Василь ХОМА

«Сьогодні як в державі, так і на Сумщині, економічна ситуація непроста. Світова економічна криза, пандемія COVID-19. І звісно всі ці процеси відчуває на собі бізнес. Держава не стоїть осторонь і в силу своїх можливостей допомагає малому та середньому бізнесу, – зазначив Василь Хома. – В області має бути співпраця між державними органами та підприємцями, щоб спільно шукати шляхи розвитку економіки в регіоні. Саме для цього й проводяться засідання ради підприємців».

За словами голови облдержадміністрації, рада підприємців має стати одним із ефективних майданчиків, де влада і бізнес зможуть спільно напрацьовувати конструктивні ідеї, вирішувати проблеми. За необхідності є можливість підключати народних депутатів, Кабінет Міністрів, Офіс Президента України.

«На наших зустрічах ми маємо шукати шляхи співпраці, як для бізнесу, так і для держави в цілому. Тому пропоную засідання ради підприємців проводити регулярно та ефективно», – наголосив Василь Хома.

За його словами, сьогодні обласна влада активно співпрацює з посольствами різних країн в Україні у питаннях економічної співпраці.

«Я зустрічався з Послом Узбекистану. На кінець квітня планує приїхати на Сумщину делегація з цієї країни, з Кашкадар’їнської області. Ми будемо говорити, зокрема, й про поставки продукції з Сумщини  в цю область та в Узбекистан в цілому. У них також є пропозиції щодо співпраці в науковій, аграрній, промисловій сферах, – розповів Василь Хома. – Були нещодавно перемовини і з послами Чехії та Словаччини. Готуємо «дорожню карту» щодо співпраці. На наступному тижні приїжджає делегація з Китаю. Інвестори їдуть на Сумщину, і наше завдання – як залучати інвестиції, так і просувати нашу продукцію на зовнішні ринки».

Під час засідання ради підприємців обговорювали зміни та доповнення, які варто внести в Стратегію регіонального розвитку Сумської області до 2027 року.

Голова ради підприємців при Сумській облдержадміністрації Борис КОГАН повідомив, що підприємці Сумщини разом із науковцями уважно опрацювали Стратегію розвитку області до 2027 року і мають свої пропозиції щодо її вдосконалення.

«Ми хотіли б у Стратегію внести дуже важливий показник – регіональний індекс людського розвитку і забезпечення високого рівня якості життя на основі цього показника, – зазначив Борис Коган. – Також у цьому документі має бути передбачено стійке підвищення конкурентоздатності виробничого комплексу області, створення реальної інформаційної платформи партнерства виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, науки, освіти та громадських організацій, перехід на проектно-орієнтовану діяльність тощо.

Також під час засідання ради підприємців обговорювали питання щодо створення робочих місць в області, розвиток машинобудування, енергозбереження та туризму, активізацію співпраці з територіальними громадами тощо.