Поточна діяльність

ТРИ СПОСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ ВАКЦИНАЦІЇ ПРОТИ COVID-19

Українців щеплюють за допомогою мобільних бригад з імунізації, на базі пунктів щеплень та у центрах масової вакцинації

1. За допомогою мобільних бригад з імунізації.

Мобільні бригади виїжджатимуть до колективів медиків, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців тощо, а також туди, де доступ до закладів охорони здоров’я ускладнений або неможливий. Мобільні бригади з імунізації також виїжджають до маломобільних груп населення та людей з інвалідністю. Для впровадження основних етапів вакцинації, вказаних у Дорожній карті МОЗ України, буде залучено до 600 таких бригад.

2. Вакцинація на базі пунктів щеплень.

Медичні працівники проводять вакцинацію всіх людей, яких направлено до них відповідно до етапу проведення імунізації за попереднім записом.

Для здійснення вакцинації проти COVID-19 на базі закладів охорони здоров’я потрібно додатково залучити до 4 300 пунктів щеплень. Окрім того, вакцинацію проти COVID-19 в закладах охорони здоров’я буде організовано у такий спосіб, щоб не порушувати рутинної вакцинації.

Громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим, матимуть доступ до вакцин проти коронавірусної хвороби в пунктах щеплень на територіях, підконтрольних уряду України.

Зараз підготовлено до роботи 2127 пунктів щеплення (тимчасових або постійних) проти COVID-19.

Стаціонарні пункти щеплення працюють в закладах охорони здоров’я. Для організації безпечного вакцинування вони обладнані відповідно до вимог інфекційного контролю та забезпечені необхідною кількістю доз вакцини. Медики, які в них працюють, пройшли відповідне навчання.

3. Щеплення у центрах масової вакцинації.

На українських стадіонах, спортивних, учбових та культурних майданчиках відкриваються центри масової вакцинації населення проти COVID-19, щоб якомога швидше щепити від COVID-19 усіх охочих. Поки такі центри працюють лише у вихідні дні. У них щеплюють громадян, які раніше записались долиста очікування вакцинації від COVID-19 у додатку чи на сайті «Дія» або через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я. Пріоритет надається людям похилого віку.

За матеріалами: https://vaccination.covid19.gov.ua