Поточна діяльність

У ЯКИХ УМОВАХ ТА З ЯКИМ НАСТРОЄМ ВАКЦИНУЮТЬСЯ ЖИТЕЛІ СУМЩИНИ В ЦЕНТРАХ МАСОВОЇ ВАКЦИНАЦІЇ?

Під час інспектування центрів масової вакцинації голова Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ звернувся до жителів області з проханням щеплюватися і закликати до цього кроку своїх рідних та близьких

Відвідавши КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Сумської міської ради, м. Суми, вул. Привокзальна, 3-а, голова облдержадміністрації пройшов шлях, яким щодня проходить кожен, хто бажає вакцинуватися. Розмітка з інформацією про вакцинацію була як на самому приміщенні центру, так і по кабінетах і навіть на східцях закладу.

Крім того, інформацію про те, де саме вакцинують, надає медичний персонал на вході в лікарню та в реєстратурі.

Директор ЦПМСД №2 Ганна ІВЖЕНКО розповіла Дмитру Живицькому, що лікарі центру як запрошують людей вакцинуватись на їх базі, так і самі їздять по організованих колективах і щеплюють їх на підприємствах, в установах та організаціях. Зокрема, сьогодні заплановано вакцинувати колектив Сумського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів №19 ім. М. С. Нестеровського.

 «На базі центру щеплення проводяться вакцинами CORONAVAC, MODERNA та ASTRAZENECA (на другу дозу). Середнє навантаження на день 60-90 осіб, в окремі дні до 155 осіб, у вихідні – 100-260 щеплень на день. Вакцинація здійснюється за наявності паспорта. У центрі вакцинують всіх бажаючих», – говорила вона.

Біля кабінетів щеплень на першому та третьому поверхах Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 зранку вже вишикувалась черга. Люди чекають на вакцинацію.

Сумчанка Надія ТКАЧЕНКО прийшла вакцинуватися без роздумів: «У мене краща подруга дуже важко пережила коронавірус, а двоє знайомих померли від ускладнень. Я налякана, тому що й сама маю проблеми з дихальною системою. Тож коли сімейний лікар запропонувала щепитись, я згодилась і сьогодні отримаю першу дозу вакцини CORONAVAC».

Колектив одного із ресторанів міста Суми прийшов вакцинуватись майже в повному складі.

«У нас постійно відбувається контакт з людьми. Тому вакцинуємося, щоб наші клієнти не відчували загрози, коли приходять у наш заклад», – розповів Ігор ШЕВЧЕНКО.

Ще одна співробітниця цього ресторану Ольга ШЕЛЕГАДА уже вакцинувалась.

«Все відбулося дуже швидко, медики доступно пояснили, відповіли на всі мої запитання, тому страху перед вакцинацією не було зовсім, – розповідає. – Ми працюємо в сфері обслуговування, тому убезпечуємо себе та своїх гостей від коронавірусу».

Охочих вакцинуватись Дмитро Живицький зустрів і в Центрі масової вакцинації, що функціонує на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 (м. Суми, вул. Іллінська, 48/50). Там працює два кабінети, де проводять щеплення населення від COVID-19.

На базі центру щеплення проводяться вакцинами CORONAVAC, MODERNA. ASTRAZENECA, COMIRNATY™. Середнє навантаження на день – 100 осіб: в робочі дні 60-90, в окремі дні до 200 осіб, у вихідні – 100-260 щеплень на день. Як розповідають лікарі центру, у день до 5-7 осіб звертаються і для того, щоб заодно зі щепленням підписати декларацію.

Сумчанка Лілія прийшла вакцинуватись разом зі своєю бабусею.

«Я вакцинуюсь тому, що просто хочу жити і хочу, щоб моя бабуся жила, – розповіла вона голові облдержадміністрації. – І в транспорті, й на вулиці, й на роботі я спілкуюсь з людьми. І щоб не захворіти або перенести хворобу в легкій формі, ми з бабусею вирішили зробити щеплення вакциною COMIRNATY (PFIZER)».

У розмові з журналістами Дмитро Живицький розповів, що й сам уже вакцинувався і закликав щеплюватися всіх жителів Сумщини.

«Я вакцинувався PFIZER, моя родина щеплювалась препаратом ASTRAZENECA, – говорив він. – Вважаю, що обов’язково треба проходити вакцинацію, це захист не лише ваш власний, а й рідних та близьких. Адже Сумщина – область прикордонна, вірус Дельта іде до нас зі сходу, тож саме наш регіон може прийняти на себе удар. Тому я звертаюсь до жителів Сумської області з проханням вакцинуватись».