Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ БУДЕ СТВОРЕНО РОБОЧУ ГРУПУ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ ТА ДОТРИМАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ, СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

Про це повідомили під час засідання Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України при Сумській облдержадміністрації

У своєму виступі голова Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ зазначив, що питання та проблеми, які виникатимуть у ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) захисників будуть ґрунтовно опрацьовуватись та вирішуватись.

«Я гарантую, що ми робитимемо все від нас залежне, щоб «наболілі» питання у наших захисників та членів їх сімей були вирішені, – наголосив голова облдержадміністрації. – Але в той же час розумію, що 80% питань, які ви порушуєте, знаходяться в повноваженнях органів місцевого самоврядування. Ці питання можна вирішити легко і швидко, а вони не вирішуються роками. Сьогодні, завдяки децентралізації з’явилися можливості для їх вирішення. Тому я закликаю органи місцевого самоврядування долучитися до співпраці з ветеранами АТО/ООС та членами їх сімей».

У ході засідання було вирішено створити робочу групу на чолі з начальником відділу у Сумській області Міністерства у справах ветеранів Миколою БОРДЮГОВИМ, яка буде напрацьовувати пропозиції та допомагати вирішувати соціальні проблеми ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України в області.

За попередньою інформацією, робоча група займатиметься детальним опрацюванням та вирішенням важливих питань, які були порушені під час зустрічі голови Сумської облдержадміністрації з родинами загиблих 1 серпня в Сумському міському парку культури та дозвілля ім. І.М. Кожедуба. Зокрема, відмова в пільговому проїзді членам сімей загиблих, відмова в забезпеченні земельною ділянкою членам сімей загиблих, відсутність уваги з боку влади до сімей загиблих у певних територіальних громадах, допомога в працевлаштуванні, невиплата матеріальної допомоги, відмова в забезпеченні житлом, відсутність виплат щорічної (щомісячної) матеріальної допомоги сім’ям загиблих, надання правової допомоги по встановленню причинного зв’язку смерті загиблих з виконанням обов’язків військової служби, надання матеріальної допомоги на облаштування місць поховання, організація поїздки до м. Тернопіль для вшанування пам’яті загиблих в АТО/ООС надання пільг сім’ям загиблих тощо.