ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ БУДУТЬ ЩЕПЛЮВАТИ ПРОТИ COVID-19 В ПУНКТІ ВАКЦИНАЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ ТЦ «ЕПІЦЕНТР»

Про це повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Галина ХОМЕТА

«Вчора, 19 серпня, відкрився пункт масової вакцинації населення на території ТЦ «Епіцентр» (м.Суми, вул. Героїв Крут, 1/3), – розповіла заступник начальника управління охорони здоров’я. – Працює команда центру первинної медико-санітарної допомоги № 1, яка здійснює вакцинацію всіх бажаючих».

Пункт масової вакцинації в ТЦ «Епіцентр» працює з 11.00 до 17.00 щодня. Щеплюють вакцинами COMIRNATY (Pfizer) та CORONAVAC. Якщо буде достатня кількість пацієнтів бажаючих щепитися вакциною ASTRAZENECA, то і цей препарат буде в наявності.

Приміщення досить просторе, світле. Вакцини зберігаються в холодильнику. Біля входу є місце, щоб заповнити інформативну згоду, місця для перепочинку після вакцинації. Є інтернет та доступ до електронної бази пацієнтів, куди вводяться всі дані про щеплених пацієнтів.

Інформація про відкриття пункту вакцинації поширюється засобами масової інформації. Люди підходять, цікавляться, але черг поки що немає.

«Ситуація в області по коронавірусній інфекції контрольована, але вже вчора виявлено 46 нових хворих, з них 4 дитини. Ми прогнозуємо зростання темпів поширення коронавірусної інфекції, тому повинні бути повністю готові та турбуємось про те, щоб кількість вакцинованих збільшувалась», – додала Галина Хомета.

Попри те, що щеплення проходить у приміщенні торгівельного центру, проблем не виникає. Всі бажаючі спокійно приходять, вакцинуються і йдуть далі у справах.

Так один із пацієнтів, майбутній лікар Валід ДЖОУДА вирішив вакцинуватися саме в цьому пункті вакцинації, бо це поряд з місцем його проживання.

«Хочу зробити щеплення вакциною COMIRNATY (Pfizer), оскільки від неї мало побічних ефектів, тому наважився, щоб захистити своє життя та здоров’я».

За словами медичної сестри центру первинної медико-санітарної допомоги № 1амбулаторії № 8 Оксани ІВАНЕНКО, вакцинуються як молоді люди, так і чоловіки та жінки поважного віку, переважна більшість в першій половині дня.