Поточна діяльність

МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ВІКТОР ЛЯШКО ВІДВІДАВ НА СУМЩИНІ ОБЛАСНИЙ ОНКОДИСПАНСЕР

Голова Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ та голова обласної ради Віктор ФЕДОРЧЕНКО звернулися до Міністра з проханням допомогти з придбанням сучасного дороговартісного обладнання для онкодиспансеру

У рамках робочої поїздки на Сумщину Міністр охорони здоров’я України разом із Дмитром Живицьким, Віктором Федорченком, народним депутатом України Михайлом АНАНЧЕНКОМ та начальником обласного управління охорони здоров’я Сергієм БУТЕНКОМ відвідав Сумський обласний онкологічний диспансер.

Міністр зустрівся з керівництвом закладу, лікарями, оглянув умови лікування та перебування хворих. Також спільно з керівництвом Сумщини обговорив можливості придбання сучасного медичного обладнання та надання диспансеру пакетів НСЗУ.

Дмитро Живицький та Віктор Федорченко показали Віктору Ляшку, в яких умовах лікуються в області хворі на онкологію, розповіли про те, що заклад потребує лінійного прискорювача та іншого дороговартісного обладнання, яке придбати за кошти обласного бюджету немає змоги.

Головний лікар онкодиспансеру Володимир ШЕВЧЕНКО розповів Міністру, що у закладі дуже потужний і професійний лікарський склад. Є всі необхідні спеціалісти. Диспансеру потрібен тільки капітальний ремонт та сучасне обладнання. Уже виділені кошти на комп’ютерний томограф і пройшов тендер. Тож найближчим часом обладнання надійде до закладу. Черга за лінійним прискорювачем. На реконструкцію приміщення онкодиспансеру та придбання обладнання кошти збирають усією областю.

«Збираємо «усім миром», адже розуміємо необхідність для жителів області якісної діагностики та лікування цих захворювань, − наголосив Дмитро Живицький. – Долучаємо до цього і громади, і аграріїв, і меценатів».

«Ми, як влада, повинні все зробити для того, аби люди лікувалися в своєму регіоні, а не їхали за кордон чи інші області. Бо на це потрібно багато коштів. Ми сподіваємося, що вже з наступного року хворі Сумщини зможуть проходити обстеження і лікування на сучасному обладнанні в обласному онкодиспансері. І, що головне, – безкоштовно. Ми поставили для себе це за першочергове завдання, і ми його виконаємо», − додав Віктор Федорченко.

Віктор Ляшко повідомив, що поряд зі збільшенням зарплат для лікарів влада працює над тим, щоб в регіонах було якісне і дороговартісне медичне обладнання. Це стосується, зокрема, встановлення сучасних ангіографів та іншого обладнання.

Також Міністр додав, що під час візиту Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО до США, в рамках домовленостей відкрито кредитну лінію, аби за два роки оновити матеріальну базу в лікарняних закладах України. У цьому сенсі Віктор Ляшко пообіцяв всіляко сприяти сфері медицини Сумщини, особливо, що стосується онкології. Він попросив, аби всі побажання, які сьогодні були озвучені, управління охорони здоров’я облдержадміністрації направило до Міністерства.