Поточна діяльність

СУМСЬКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ГОТОВА ПІДТРИМУВАТИ ІНІЦІАТИВИ МОЗ ТА ГРОМАДСЬКОСТІ ЩОДО ДОСТУПНОСТІ ДО ЯКІСНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ВСІХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ

На цьому голова Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ наголосив під час зустрічі з представниками Міністерства охорони здоров’я та громадських організацій, які займаються питаннями протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Представниця Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу МОЗ Ірина КОРОЄВА, керівник благодійної організації «FreeZone» Олексій ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ обговорили із Дмитром ЖИВИЦЬКИМ питання щодо удосконалення надання медичної допомоги певним категоріям населення.

«На Сумщині ми вже другий день, ми відвідуємо ваші медичні заклади, спілкуємося з громадськістю, – розповіла Ірина Короєва. – Бачимо, що Сумська область має багато цікавих напрацювань щодо надання допомоги людям із наркозалежністю, ВІЛ-інфекції/СНІДу. Зокрема, у вас в обласному медичному клінічному центрі соціально-небезпечних захворювань відкритий Кабінет зменшення шкоди від вживання наркотичних речовин. Це чудовий приклад, про який ми розповідатимемо в інших областях України».

Головною темою зустрічі стала доступність до якісних медичних послуг засуджених, осіб, узятих під варту та звільнених з місць позбавлення волі.

За словами Олексія Загребельного, насправді проблем у цьому питанні дуже багато. Більшість людей, які відбувають покарання в установах пенітенціарної системи, «випадають» із системи охорони здоров’я, адже надання медичної допомоги цим людям – це компетенція Мінюсту, а не МОЗ. Як наслідок, вони не мають доступу до програми «Доступні ліки», інших програм МОЗ, не мають можливість укладати декларації з лікарями тощо. У багатьох із них немає навіть паспорта, тому питання отримання медичної допомоги після звільнення також є непростим.

Вирішенням цієї проблеми представники МОЗ та громадськості бачать реформуванні надання медичної допомоги цим категоріям.

«У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо забезпечення права на охорону здоров'я в установах Державної кримінально-виконавчої служби України, – повідомив Олексій Загребельний. – Серед ключових змін законопроєкт передбачає надання права усім засудженим отримувати медичну допомогу і послуги в закладах охорони здоров'я системи МОЗ, укладання декларацій з лікарем, доступ засуджених до програми «Доступні ліки» тощо».

«Усі жителі Сумщини мають отримувати якісні медичні послуги, – наголосив Дмитро Живицький. – Тому Сумська облдержадміністрація готова підтримувати ваші ініціативи. Ми відкриті до співпраці й готові допомагати вам в цьому питанні».