Поточна діяльність

ВЧАСНЕ ВИЯВЛЕННЯ ХВОРИХ НА COVID-19 ДОПОМОЖЕ ПЕРЕРВАТИ ЛАНЦЮГ ПОШИРЕННЯ ІНФЕКЦІЇ НА СУМЩИНІ

Під час проведення наради із керівниками лікарняних закладів, що надають стаціонарну допомогу ковідним хворим, заступник голови облдержадміністрації Олена БОЙКО закликала медиків активніше тестувати пацієнтів на COVID-19

За її словами, за прогнозами МОЗу, вже наприкінці січня очікується значне зростання захворюваності на COVID-19 і перспектива повернення областей до «червоної» зони.

Сумщина також нарощує темпи захворюваності, збільшується відсоток завантаженості ліжкового фонду. Так, станом на 6 січня у Сумській області COVID-19 підтвердили у 227 осіб, на 7 січня – у 379 осіб, на 12 січня – у 445 осіб, на 13 січня – у 510 осіб. Зокрема, за коефіцієнтом виявлених випадків інфікування понад 20% наш регіон автоматично перетнув межу «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки.

Під час наради Олена Бойко вкотре наголосила на необхідності активного проведення тестування. Потрібно зараз оперативно діагностувати, щоб потім не нарощувати рівень захворюваності космічними темпами.

«Витратні матеріали для ПЛР-тестів та швидкотестів є в достатній кількості. Їх не потрібно економити. Якщо людина звернулася із підозрою на COVID-19, необхідно обов’язково провести тестування, щоб виключити або підтвердити діагноз. Адже раннє виявлення коронавірусної хвороби сприятиме як більш ефективному лікуванню, так і перериванню ланцюга поширення інфекції», – закликала вона присутніх.

За словами директора обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань Тараса ЗЛИДЕННОГО, ПЛР-набори та швидкотести є в наявності у лікувальних закладах. Друга партія матеріалів буде невдовзі розподілена пропорційно між лікувальними закладами.