НА СУМЩИНІ БУДЕ ОГОЛОШЕНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВІДКРИТИЙ АРХІТЕКТУРНИЙ КОНКУРС ЩОДО РЕКОНСТРУКЦІЇ МАЙДАНУ НЕЗАЛЕЖНОСТІ У М. СУМИ

Як повідомив голова Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс в області проводитиметься вперше. До участі в журі будуть залучені архітектори, відомі не лише в Україні,а й в усьому світі. Зокрема, оцінювати проекти погодився  іспано-французький будівничий Мануель НУНЬЄС-ЯНОВСЬКИЙ

«Конкурс буде оголошено в лютому. Але вже сьогодні я хочу повідомити, що його переможці отримають грошову винагороду. За третє місце передбачено 50 тис. грн, друге – 100 тис. грн й перше місце – 150 тис. грн і звісно, визнання. Адже саме проект, що отримає перше місце, буде реалізований в нашій області», – зазначив Дмитро Живицький.

За його словами, профінансувати призовий фонд цього конкурсу погодилися підприємці. Для реалізації проекту-переможця планують залучати кошти обласного бюджету, бюджету міста Суми та державного бюджету.

«Ми спрямовуватимемо учасників конкурсу на те, щоб їх концепція щодо реконструкції майдану Незалежності була реалістичною, сучасною й фаховою, – наголосив голова облдержадміністрації. – Попередньо плануємо, що вже у травні буде відоме прізвище переможця та проект, який і втілюватиметься в нашому місті».

Начальник управління містобудування та архітектури Володимир БИКОВ повідомив, що конкурсна комісія, яка оцінюватиме проекти, буде не просто фаховою, це буде еліта архітектури всеукраїнського рівня. Зокрема, головою конкурсної комісії визначений народний архітектор України, Президент Української академії архітектури, доктор архітектури, професор дійсний член Української академії архітектури, Лауреат Державної премії України в галузі архітектури Олег СЛЄПЦОВ. Також до складу комісії входитимуть інші доктори архітектури, професори.

А Дмитро Живицький додав, що на його прохання погодився бути в журі й Мануель НУНЬЄС-ЯНОВСЬКИЙ.

«Для Сумщини це справжній успіх, це вперше, коли архітектор такого рівня, маючи дуже потужний беграунд в реалізації знакових об’єктів по всьому світу, погодився бути членом конкурсної комісії, – підкреслив Дмитро Живицький. – Сьогодні ми продовжуємо формувати склад конкурсної комісії. Крім фахівців у галузі архітектури, в цю комісію будуть включені представники громадських організацій, в тому числі й молодіжних, які й займаються розвитком міста Суми».

Архітектор Олег Слєпцов зазначив, що цей майдан має велике значення для сумчан, тому потрібно його зробити якнайкраще.

«Хочу, щоб у цьому конкурсі брали участь як досвідчені фахівці, так і молоді амбітні креативні спеціалісти, – наголосив він. – Чомусь я впевнений, що у журі буде багато роботи. Адже ми побачимо проекти зі всієї України. Бажаю всім дочекатися того весняного дня, коли конкурсна комісія визначить проект-переможець конкурсу, який і буде втілений в життя».