НЕВРОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ ОТРИМАЛО ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАФІЧНИЙ КОМП’ЮТЕРНИЙ КОМПЛЕКС

За ініціативи голови облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО та підтримки Правління ПАТ «Сумиобленерго» це медичне обладнання було придбано в якості благодійної допомоги

За словами голови облдержадміністрації, неврологічне відділення в обласній лікарні обладнане за всіма вимогами НСЗУ, але такого специфічного обладнання не було.

«Ми розуміємо що через дане відділення проходить більше 3000 людей на рік, більше 20% це люди працездатного віку. Тому таке якісне обстеження та визначення діагнозу дає можливість призначити лікування і людей повернути до нормального життя, – зазначив Дмитро Живицький. – На цьому обладнанні лікарі будуть досліджувати мозкову діяльність, функцію мозкового кровообігу у пацієнтів. Я хочу подякувати підприємству ПАТ «Сумиобленерго» та особисто голові правління – Ігорю Богдановичу ДИБРАВЦІ – за цю ініціативу. Завдяки ефективній комунікації влади, бізнесу, керівництва медичних закладів є можливість покращувати матеріально-технічну базу лікарень не тільки за рахунок бюджетних коштів, а й за рахунок спонсорів та меценатів».

Голова облдержадміністрації наголосив, що у лікарні працюють найвищого класу, і те що наша лікарня увійшла в перелік закладів, які здійснюють трансплантацію органів, говорить і про високий рівень технічного оснащення і про високий рівень лікарів.

«Це обладнання буде працювати у цьому неврологічному відділенні. Воно необхідне лікарні як з точки зору трансплантації, а й для обстеження мозкової діяльності у пацієнтів», – підкреслив Дмитро Живицький.

Директор Сумської обласної клінічної лікарні Володимир ГОРОХ подякував обласній владі та меценатам за таку підтримку. Адже обладнання – доровартісне, але дуже необхідне для відділення.

Ігор Дибравка, у свою чергу, подякував лікарям за професіоналізм і додав, що саме тому ПАТ «Сумиобленерго» і вирішило допомогти закладу.

«Коли до нас звернувся Дмитро Живицький, ми знайшли можливість знайти кошти і сьогодні сподіваємося, що цей прилад принесе багато користі сумчанам, – говорив голова правління ПАТ «Сумиобленерго».

Довідково. Щороку в області реєструється понад 3,5 тисячі гострих порушень мозкового кровообігу, до 20% цієї патології – у осіб працездатного віку. Третина всіх видків закінчується летально, що негативно впливає на демографічну ситуацію в області.

Ця патологія є медико-соціальною проблемою ще й зважаючи на досить високий рівень фінансових ресурсів, які необхідні для реабілітації хворих з наслідками хвороб. При цьому щороку вперше визнаються інвалідами до 4% осіб, які майже стовідсотково є працездатного віку.

Зважаючи на вагомість проблеми, з метою наближення якісної, своєчасної високоспеціалізованої допомоги для покращення здоров’я населення, покращення якості життя, зменшення смертності у 2020 році відкрито сучасне неврологічне відділення на 20 ліжок для хворих з порушення мозкового кровообігу, яке відповідає усім вимогам Національної служби здоров’я України.

Також постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2020 р. обласна клінічна лікарня включена до переліку закладів-учасників пілотного проєкту з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Для організації робочого процесу лікарні конче необхідний електроенцефалографічний комп’ютерний комплекс, що забезпечить і виконання умов надання медичної допомоги за пакетами програми медичних гарантій.

За ініціативи Правління ПАТ «Сумиобленерго» на чолі з Ігорем Дирбавкою, при підтримці облдержадміністрації для обласної клінічної лікарні було, в якості благодійної допомоги, куплено електроенцефалографічний комплекс. Сума витрат склала 155 тис. гривень.