КОРЕЯ ВКЛЮЧИТЬСЯ У ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ ПІСЛЯ ВІЙНИ – ЮЛІЯ СВИРИДЕНКО

Республіка Корея може зробити свій внесок у відновлення України після завершення війни

Про це за підсумком низки зустрічей, проведених у рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомила перша віце-прем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія СВИРИДЕНКО.

Вона зазначила, що Корея може допомогти, зокрема, із відбудовою зруйнованої інфраструктури.

«Також ми будемо переймати корейський досвід промислової модернізації, який сьогодні для нас надзвичайно актуальний. Про це говорили з представником Офісу президента країни На Кьон-вон. Корея – один із провідних світових виробників електромобілів і наша держава має намір збільшити їх постачання, аби частково перевести транспорт на альтернативні джерела енергії», – розповіла представниця українського уряду.

Вона також провела перемовини із рядом інших закордонних колег. Так, зокрема, з єврокомісаром з питань економіки Паоло ДЖЕНТІЛОНІ була обговорена інтеграція України до Європейського Союзу.

«Вже найближчим часом ми розраховуємо отримати статус держави-кандидата на членство в ЄС. Також для України важливо мати повний доступ на ринок Євросоюзу, без квот і тарифів, без логістичних обмежень. І вже зроблені кроки щодо лібералізації торгівлі», – підкреслила Свириденко.

Вона додала, що подякувала і міністерці зовнішньої торгівлі Нідерландів Лісьє ШРАЙНЕМАХЕР за військову, фінансову та гуманітарну підтримку. Передбачається, що Нідерланди допомагатимуть Україні у зборі інформації та підготовці рекомендацій щодо питань санітарного та фітосанітарного контролю.

Перша віцепрем'єрка також поспілкувалася з міністром торгівлі Коста-Рики МАНУЕЛЕМ Товаром Ріверою. Наша держава очікує від країн Латинської Америки відстоювання важливих для нас питань, акцентувала вона. Зокрема, йдеться про можливе приєднання України до Організації економічного співробітництва та розвитку.

«Завершальним елементом стала зустріч СЕО глобальних компаній, які готові підтримувати Україну у її відбудові і економічному розвитку. Це надзвичайна ініціатива організаторів форуму в Давосі, адже корпорації можуть зробити навіть більший внесок в економічне відновлення України, ніж уряди держав», – резюмувала чиновниця.

Раніше Свириденко також проінформувала про обговорення доставки палива з міністром економіки Німеччини Робертом ХАБЕКОМ. З ним же йшлося і про відновлення України та взаємодію між українським і німецьким бізнесом.

#Україна #ЄС #інтеграція #Давос #ЮліяСвириденко