ЖИТЕЛІ СУМЩИНИ МОЖУТЬ ПОВІДОМЛЯТИ ПРО ВИЯВЛЕНІ БОЄПРИПАСИ ЧЕРЕЗ МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК «РОЗМІНУВАННЯ УКРАЇНИ»

У застосунку відображені потенційно небезпечні зони, а також обстежені території піротехниками ДСНС; інформація про найрозповсюдженіші види боєприпасів, характеристику їхніх небезпек, поради від рятувальників

Як відзначив керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, територію Сумщини продовжують розміновувати фахівці. Але кожен з нас може пришвидшити цей процес.

«Якщо ви натрапили на вибухобезпечний предмет, ви можете залишити заявку про це через мобільний застосунок «Розмінування України» або ж через інтерактивну мапу розмінувань на сайті ДСНС», – зазначив він.

Посилання на застосунок:

App Store: https://apple.co/3yZWjSX

Google Play: https://bit.ly/3LPdGcf

Мобільний застосунок «Розмінування України» спрямований на створення інформаційно-комунікаційної платформи між органами ДСНС та громадянами, направленої на вжиття заходів щодо розмінування території України.

На інтерактивній мапі відображаються місця, на яких вже виявлено або ймовірно знаходяться боєприпаси згідно наявної в ДСНС інформації. Зазначені райони, які піддавалися інтенсивним обстрілам або перебували під тимчасовою окупацією та як наслідок – несуть потенційну загрозу для населення. Рекомендовано також використовувати інформацію з інтерактивної карти при відвідуванні місць, на яких велися бойові дії, а також у разі виявлення вибухонебезпечних предметів повідомляти до ДСНС.