ЯК ЖИВУТЬ ПРИЙОМНІ СІМ’Ї ТА ДБСТ ЛЕБЕДИНСЬКОЇ ГРОМАДИ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ?

За дорученням керівника Сумської ОВА Дмитра ЖИВИЦЬКОГО заступник Олег КОВАЛЬ відвідує в кожній громаді родини з дітьми, за які відповідає держава

У Лебединській громаді − два будинки сімейного типу, у яких виховується 14 дітей, а також 8 прийомних сімей, 29 опікунських сімей та 1 сім’я патронатних вихователів. Як живуть ці родини? Чи не постраждали під час оточення та окупації громади армією рф? Чого потребують? Чим обласна військова адміністрація може їм допомогти.

Спочатку заступник голови ОВА завітав до дитячого будинку сімейного типу Юрія та Інни ШОКУН у Бишкіні. У родині виховується шестеро дітей.

Як розповіла Інна Шокун, найважчі часи родина, мабуть, уже пережила, коли у їх затишний дім заселилися орки.

«Вони танком заїхали на наше подвір’я, пошкодили огорожу, дах будинку, фасад, вибили двері. Орки мешкали у нас в домі, їли наші харчі, повиносили техніку, одяг. Що не винесли, те пошкодили», − розповідає.

На щастя, родини у цей час в домі не було. Тому найцінніше − життя і здоров’я кожного з родини − вдалося зберегти.

Олег Коваль наголосив, що обласна влада спільно з місцевою владою допоможуть родині, чим зможуть. І подякував батькам, що в цей непростий час виховують дітей в родинному затишку й спокою.

Відвідав заступник голови ОВА і прийомні родини, зокрема, сім’ю Сергія та Олени ТАРАНЕНКІВ із Лебедина. Вони виховують двох прийомних дітей − 16-річну Анастасію та 9-річного Родіона.

Під час ведення активних бойових дій на території Лебединської МТГ мама з дітьми проживали в знайомих в одному із сім громади.

«Сьогодні родина, як і більшість українських сімей знаходиться у стані невизначеності. Що робити − залишатися чи їхати за кордон, навчати старшу доньку подалі від Лебедина чи в рідному місті… Я їх прекрасно розумію. Батьки хочуть вберегти своїх дітей. Чим зможемо, ми їм допоможемо, адже за цих дітей відповідає держава. Хочеться сподіватися, що все у них буде добре», − підкреслив Олег Коваль.

Ще одну прийомну родину − Катерини ОГОЛЬ із Лебедина знають практично всі жителі громади. У сім’ї виховується двоє дітей − дев’ятирічний Олександр та семирічна Ангеліна.

Прийомна мати приділяє велику увагу здоров’ю дітей, намагається їх всебічно розвивати. Так, її син Олександр навчається в Лебединській дитячій школі мистецтв імені  Б.Р. Гмирі по класу фортепіано, відвідує вокальний та танцювальний гуртки. А Ангеліна із задоволенням відвідує дитячий хореографічний колектив «Калейдоскоп» та вокальний гурток.

Досвід прийомної мами у вихованні дітей неодноразово висвітлювався у місцевих ЗМІ.

«Ми все подолаємо разом! Аби тільки швидше ми перемогли й в Україну прийшов мир», − говорить Катерина Миколаївна.