ЩО ВТРАТИЛА ТА ЗДОБУЛА СУМЩИНА ЗА РІК ВІЙНИ?

Тимчасово виконуючий обов’язки голови Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО взяв участь в організованому телекомпанією «СТС» обговоренні на дану тематику

За його словами, наша область, як і вся Україна, втратила найцінніше − життя наших людей.

Так, на Сумщині загинуло з 24 лютого 160 мирних жителів, у тому числі 9 дітей. На жаль, ми мало не щодня втрачаємо наших захисників − найбільш вмотивованих громадян, які з перших днів війни захищають територію України. «Також потрібно сказати про матеріальні втрати − це зруйновані будинки, інфраструктура Тростянця, Охтирки, Боромлі, Лебединщини, Сум, інших міст, селищ та сіл нашої області. Наразі понад 4 тисячі різних об'єктів зруйновано або пошкоджено, обстріли прикордонних територій та населених пунктів, на жаль, тривають», - зазначив він.

Разом з тим, ми здобули віру, переконаний Тарас Савченко. «Мабуть, кожен житель області пройшов свій власний шлях − від страху війни до впевненості й віри − у себе, у свій колектив (родину, команду), у свій регіон і у людей, що тут живуть, а також у свою націю та свою державу. Це найголовніший наш здобуток і наші майбутні досягнення ґрунтуватимуться саме на ньому», - запевнив посадовець.

На його думку, Сумщина сьогодні, попри все, має не втратити основне − об’єднання активної, пасіонарної частини суспільства навколо бачення регіону у майбутньому як східного форпосту та території динамічного відновлення й розвитку. Зокрема, у «Стратегії відновлення та розвитку економіки Сумської області до 2024 року» є чітке бачення майбутнього і перелік проектів, які маємо реалізувати. «У комунікаціях з нашими міжнародними партнерами та з центральним урядом ми наголушуємо, що Сумщина − це не буфер, попри довжину кордону 563,8 км з країною-агресором. Ми − територія, яка має потенціал для розвитку, має майбутнє. Сюди потрібно інвестувати, з нами потрібно співпрацювати, нас потрібно підтримувати. Сумщина − це Україна, це форпост європейськості на сході нашої держави», - зазначив Тарас Савченко.