СТУДЕНТИ СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДУНІВЕРСИТЕТУ ІМ. А.С.МАКАРЕНКА ВІДВІДАЛИ СУМСЬКУ ОБЛАСНУ ДЕРЖАВНУ АДМІНІСТРАЦІЮ

Студентська молодь виявила бажання розширити знання щодо забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень, реалізації права кожного громадянина на доступ до публічної інформації.

 Працівники сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації ознайомили студентів 2 та 5 курсів Навчально-наукового інституту історії та філософії Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка з нормативно-правовими документами щодо забезпечення доступу до публічної інформації, правом громадян на отримання інформації, обов’язками розпорядників інформації та відповідальності за порушення законодавства, Порядком організації роботи із забезпечення доступу до публічної інформації в Сумській обласній державній адміністрації.

«Право на інформацію є одним із фундаментальних прав, яке забезпечує розвиток особистості, функціонування правової держави, розвиток громадянського суспільства. Без належної реалізації права на інформацію забезпечення інших прав особи є неможливим. Тому, саме для студентів зі спеціалізацією «Правознавство» було надзвичайно цікаво і корисно взяти участь в обговоренні актуальних питання щодо права кожного громадянина вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, що передбачено Конституціє України», - зазначила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та методики навчання суспільних дисциплін Навчально-наукового інституту історії та філософії Світлана МОЦАК.

У заході також взяли участь студенти, які проходять наразі стажування в секторі забезпечення доступу до публічної інформації відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 01.03.2017 № 114-ОД «Про стажування з числа молоді в державних органах Сумської області». Зокрема, студентка Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка Вікторія ПРОКОПЧУК підготувала повідомлення про застосування «Трискладового тесту», як засобу для перевірки наявності необхідних умов для обмеження доступу до інформації.