ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ ВИКОНАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

 

Секретарі сільських, селищних, міських (міст обласного значення) рад активно долучилися до обговорення проблемних питань стосовно виконання чинного законодавства України у сфері забезпечення доступу до публічної інформації на семінар-навчанні 13 лютого 2018 року.

За інформацією працівників органів місцевого самоврядування, на сьогодні лише у деяких сільських радах є офіційні веб-сайти, де розпорядники, зокрема суб’єкти владних повноважень, зобов’язані розміщувати інформацію відповідно до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

«Інформація у формі відкритих даних також повинна розміщуватись та регулярно оновлюватись на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Така вимога ст. 5 та 10/1  Закону України «Про доступ до публічної інформації». Не вся інформація може бути надана у формі відкритих даних. Однак, є визначений перелік тієї інформації, яка, безумовно, має бути у цій формі.Тож у випадку, якщо орган місцевого самоврядування має незручний для користування чи пошуку інформації сайт, а то й взагалі його не має, всю інформацію у формі відкритих даних можна буде знайти на цьому уніфікованому веб-порталі», - повідомила завідувач сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації, магістр державного управління  Олена Ковшик.

          Посадових осіб місцевого самоврядування було проінформовано про реєстрацію та порядок розміщення наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб–порталі відкритих даних (www.data.gov.ua).

Крім того, наголошено про притягнення до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.