РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ ТА БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В ПРИМІЩЕННІ РОЗПОРЯДНИКА ОТРИМАЛИ ПРАЦІВНИКИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Працівники об’єднаних територіальних громад, сільських рад Сумської області 26 вересня 2018 року удосконалили знання стосовно організації доступу до публічної інформації.

Навчання провела завідувач сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Олена КОВШИК.

Вона прокоментувала основні положення Закону України «Про доступ до публічної інформації», звернула увагу на основні обов’язки розпорядника інформації, відповідальності у разі порушення Закону, порядку подання  запитів на публічну інформацію. Пояснила різницю таких понять як запит на інформацію і звернення громадян, депутатський запит  і депутатське звернення, адвокатський запит тощо.

Крім того, присутні отримали посібник «Методичні рекомендації щодо забезпечення умов та безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщенні розпорядника», підготовлений аналітико-адвокатським Центром демократії та верховенства права, який, зокрема, займається захистом прав громадянина на доступ до публічної інформації, а також забезпечення відкритості органів влади.