СУМСЬКОЮ ОБЛАСНОЮ ДЕРЖАВНОЮ АДМІНІСТРАЦІЄЮ ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ ШЛЯХОМ ЇЇ ОПРИЛЮДНЕННЯ НА ВЕБ-ПОРТАЛІ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЄДИНОМУ ДЕРЖАВНОМУ ВЕБ-ПОРТАЛІ ВІДКРИТИХ ДАНИХ

Управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації 27 вересня проведено практичне навчання для відповідальних працівників за організацію доступу до публічної інформації та її оприлюднення на офіційному веб-сайті Сумської обласної державної адміністрації.

Заступником начальника Управління - начальником відділу комунікативної політики Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Іриною МОЗГОВОЮ було зосереджено значну увагу на питаннях стосовно забезпечення об’єктивного та оперативного висвітлення діяльності місцевих органів державної влади на офіційному веб-сайті Сумської обласної державної адміністрації.

На навчанні головний спеціаліст сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Інна ШУЛЬГА проаналізувала результати моніторингу оприлюднення публічної інформації структурними підрозділами,  наголосила на обов’язках суб’єктів владних повноважень оприлюднювати інформацію та необхідності оперативного усунення виявлених зауважень та відповідальності за порушення чинного законодавства України.

Крім того, повідомила держслужбовцям про функціонування та особливості роботи нового Єдиного державного веб-порталу відкритих даних і порядку оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних.

«Концепція відкритих даних тлумачить нам, що всі дані, що належать державі (крім персональних), повинні бути відкриті таким способом, щоб їх можливо було легко автоматизовано обробляти. При оприлюдненні даних розпорядників інформації, різні сфери діяльності стають прозорими. А тому кожний громадянин, журналіст чи бізнесмен має можливість отримати інформацію, що його цікавить», - наголосила Інна Шульга.