ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Працівники, відповідальні за організаційну роботу районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення підвищили кваліфікацію при Державному закладі післядипломної освіти «Сумський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій».

На навчанні 19 листопада було акцентовано увагу на організації роботи у сфері забезпечення доступу до публічної інформації суб’єктами владних повноважень. Зокрема, керівник сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності Олена КОВШИК зупинилась на практичних питаннях: як скласти відмову у наданні інформації, якщо не дотримано вимог при оформленні запиту, або запитувана інформація є з обмеженим доступом, чи у разі несплати коштів за друк документів. Крім того, надавались роз’яснення стосовно підготовки  відповіді запитувачу, у разі якщо запитувана інформація по суті має розглядатись у рамках Законів України «Про звернення громадян», «Про надання безоплатної правової допомоги» та інше.

Державні службовці та працівники органів місцевого самоврядування не тільки отримали відповіді на запитувані питання, а й поділились досвідом стосовно належної організації роботи із запитувачами інформації на місцевому рівні.