СІЛЬСЬКІ РАДИ ТА ОБ’ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ НЕУХИЛЬНО ДОТРИМУВАТИСЬ ВИКОНАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ У СФЕРІ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

З 11 до 14 лютого 2019 року при Державному закладі післядипломної освіти «Сумський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій» проходило навчання секретарів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад та об’єднаних територіальних громад за програмою тематичного короткострокового семінару «Забезпечення ефективності діяльності місцевих рад».

Серед актуальних питань державної політики слухачі мали нагоду взяти участь у практичному навчанні щодо організації роботи у сфері забезпечення доступу до публічної інформації суб’єктами владних повноважень. Провела навчання керівник сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Олена КОВШИК. Вона зупинилась на обов’язках розпорядника надавати відповіді на запити на інформацію, оприлюднювати та своєчасно оновлювати інформацію на офіційному веб-сайті та Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, зокрема, визначити та затвердити перелік наборів відкритих даних відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних». Також наголосила на юридичних наслідках невиконання вимог  Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема процедури притягнення до адміністративної відповідальності розпорядників інформації.