ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ – КЛЮЧОВИЙ ПРИНЦИП ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ

В умовах розвитку євроінтеграційних процесів, становлення демократичного устрою держави, розбудови громадянського суспільства в Україні одним із основних завдань органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є реалізація принципів відкритості та прозорості їх діяльності. В Україні активно розвивається сфера відкритих даних. Україна стає частиною єдиного європейського інформаційного простору і ще більше наближається до інтеграції з Євросоюзом. У 2018 році наша держава посіла друге місце серед країн, що досягли найбільшого прогресу у відкритті даних за останні чотири роки. Окрім того, ми посіли 17 сходинку серед 30 країн-лідерів, що взяли на себе конкретні зобов'язання щодо розвитку відкритих даних.

Минулого року українські відкриті дані уперше опубліковано на Європейському порталі відкритих даних (europeandataportal.eu).

Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (зі змінами), розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2018 р № 900-р «План дій з реалізації принципів Міжнародної хартії відкритих даних», усі розпорядники публічної інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних оприлюднюють у формі відкритих даних набори даних, визначених у переліку наборів даних, що затверджений цим положенням, та будь-які інші наявні дані, що відповідають визначенню публічної інформації.

Для удосконалення роботи щодо оприлюднення інформації у формі відкритих даних на офіційному веб-сайті Сумської обласної державної адміністрації та Єдиному веб-порталу відкритих даних 18-20 червня 2019 року проведено практичне заняття з держслужбовцями.

Працівники сектору забезпечення доступу до публічної інформації Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації О.КОВШИК та І.ШУЛЬГА надали роз’яснення на підняті проблемні питання, а також ознайомили присутніх з методичними рекомендаціями, що були підготовлені державним агентством з питань електронного урядування України.

Крім того, заступник начальника Управління – начальник відділу з питань комунікативної політики Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації І.МОЗГОВА опрацювала з працівниками структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації питання щодо висвітлення актуальних питань державної політики на веб-порталі місцевих органів виконавчої влади Сумської області.