Поточна діяльність

Доступність маломобільного населення до об’єктів інфраструктури

Напередодні Дня інвалідів в облдержадміністрації  обговорили на чолі з керманичем області Миколою КЛОЧКОМ питання забезпечення для людей з фізичними вадами умов доступності до всіх об’єктів

«Люди з інвалідністю мають право всебічно брати участь у всіх аспектах життя. У них має бути доступ до доріг, транспорту, житлових будинків, приміщень шкіл та лікарень, адміністративних будівель на рівні з усіма не тільки у великих містах, але й у районах і селах», – наголосив Микола Клочко та зазначив, що Сумщина у найкоротші терміни повинна провести роботу щодо ліквідації бар’єрів та створення умов доступності.

Начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олег КРИВЦОВ звернув увагу: «Раніше було визначено ряд завдань, які мали забезпечити доступність до адмінбудівель, серед яких облаштування прилеглої території та сходів, пандусів, створення необхідної відстані між дверцятами та дублювання кнопок зі шрифтом Брайля у ліфтах, табличок з необхідною інформацією».

За його словами, у шести районах області доступ забезпечений відповідно до Державних будівельних норм, три райони виділили кошти на забезпечення доступності, в інших – наявна часткова доступність.

«На Сумщині структурні підрозділи сфери соціального захисту населення розташовані у 29 будівлях, 21 з яких обладнані пандусами згідно усіх норм. В інших наразі тривають відповідні роботи», – повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло ДУБРОВСЬКИЙ.

За підсумками наради перед керівниками міст і районів області поставлені завдання щодо оперативного забезпечення доступу людей з обмеженими можливостями до об’єктів інфраструктури, бо саме такі моменти є показником ставлення органів влади до людей та визначають рівень цивілізованості суспільства.

 

 Будівля Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної ради

 

Приміщення Департаменту соціальнго захисту населення Сумської обласної державної адміністрації