У РАМКАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ДРУГЕ МІСТО НА СУМЩИНІ ОТРИМАЛО ПОВНОВАЖЕННЯ ДЕРЖАРХБУДКОНТРОЛЮ

Охтирка отримала нові містобудівні повноваження в рамках процесу децентралізації системи державного архітектурно-будівельного контролю

Міська рада Охтирки матиме всі необхідні важелі для регулювання будівельної галузі на підпорядкованій території. Жителі міста – члени громади – в свою чергу відтепер зможуть швидко реєструвати дозвільні документи на будівництво, не виїжджаючи за межі населеного пункту.

У ШОСТКИНСЬКОМУ РАЙОНІ ОБГОВОРЮЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ СТВОРЕННЯ ОТГ

На території району необхідно утворити спроможну об’єднану територіальну громаду

Про це під час спільної наради з селищним та сільськими головами зазначив голова райдержадміністрації Віктор ЖДАМІРОВ.

Учасники наради розглядали різні формати об’єднання, зокрема, обговорили питання про намір створити  територіальну громаду з центром в смт Вороніж Шосткинського району.  

 

ЗАКОН ЩОДО ДОБРОВІЛЬНОГО ПРИЄДНАННЯ ГРОМАД ЗНАЧНО ПРИСКОРИТЬ ПРОЦЕС ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Про це під час апаратної наради повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО

«Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)» (законопроект №4772) опубліковано 18 березня у газеті «Голос України» Отже, він офіційно набрав чинності, і сьогодні став можливим процес приєднання сільських і селищних рад до вже утворених об’єднаних територіальних громад», –  зазначив посадовець.

ПРІОРИТЕТИ ГРОМАД: ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА І «ВЛАСНИЙ ДІМ»

Т.в.о голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО під час апаратної наради наголосив на необхідності реалізації місцевих програм з розвитку малого та середнього підприємництва і програми «Власний дім»

За його словами, виконання завдань обласних програм передбачається через відповідні місцеві документи, які прийматимуться на рівні районів та об’єднаних територіальних громад. Розроблятися вони будуть на підставі обласних програм і фінансуватися з місцевих бюджетів, з урахуванням потреб і особливостей територій. При розгляді фінансових ресурсів т.в.о голови облдержадміністрації порадив місцевим керівникам використати в тому числі на дані цілі кошти вільних залишків, які склалися на початок року.

ОБ'ЄДНАННЮ ГРОМАД ІЗ РІЗНИХ РАЙОНІВ БУТИ! ПАРЛАМЕНТ УХВАЛИВ ЗАКОНОПРОЕКТ №5520, - ГЕННАДІЙ ЗУБКО

Верховна Рада прийняла законопроект щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№5520). Це дозволить провести перші вибори у низці вже об’єднаних громад

Виступаючи у Верховній Раді, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко наголосив: «Сьогодні для нас ключовий момент в напрямку децентралізації, енергоефективності, а також ведення будівельного бізнесу в Україні. Все це вкладається в одне слово – громада. Якість освіти, охорони здоров’я, адміністративних послуг, соціального захисту – для цього ми повинні створити потужний фундамент для держави Україна».

СУМСЬКИЙ РАЙОН СЕРЕД ЛІДЕРІВ ВПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В ОБЛАСТІ

Про це заявив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час виїзного засідання колегії Сумської райдержадміністрації на території Хотінської об’єднаної територіальної громади

«Практика проведення виїзних колегій показала, що такі заходи є справді ефективним інструментом взаємодії влади та громади у розвитку територій. Сумський район є в авангарді процесів децентралізації і має великий потенціал сільськогосподарського виробництва, зеленого туризму, розвитку людського потенціалу. Маю відзначити, що район розвивається і є одним з найпотужніших в області», – зазначив він. 

НА РОМЕНЩИНІ ПОЖВАВИЛИСЯ ПРОЦЕСИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

 

Голови сіл і селищ Роменського району прибули в облдержадміністрацію з конкретними пропозиціями щодо створення об’єднаних територіальних громад

Активісти Роменщини представили першому заступнику голови облдержадміністрації Олександру МАРЧЕНКУ, заступнику голови обласної ради Тетяні ГОЛОВКО, координатору Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України Ніні МЕЛЬНИК та директору Сумської філії Центру розвитку місцевого самоврядування Олександру ХОРУЖЕНКУ кілька моделей об’єднання громад.

ДЕЛЕГАЦІЯ ІЗ СУМЩИНИ ВИВЧАЛА ДОСВІД СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ОТГ НА ПОЛТАВЩИНІ

Представники місцевого самоврядування, голови об’єднаних громад, громадські активісти Сумщини та консультанти Офісу реформ Сумського регіонального відділення АМУ завітали до Білоцерківської сільської об’єднаної територіальної громади Великобагачанського району Полтавської області

Поїздка відбулася в рамках програми «Маршрути успіху» – спільного проекту Агентства США з міжнародного розвитку та Асоціації міст України «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

НА СУМЩИНІ УТВОРИЛАСЯ ЩЕ ОДНА ОТГ

Остаточні рішення про створення Степанівської селищної об'єднаної територіальної громади прийняли депутати Степанівської селищної та Підліснівської сільської ради Сумського району

До складу громади увійшли наступні населені пункти: селище міського типу Степанівка, села Глиняне та Головашівка Степанівської селищної ради, села Підліснівка, Білоусівка, Миловидівка, Новомихайлівка, Олександрівка, Степне, Червоний Кут Підліснівської сільської ради Сумського району.

У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОТГ БУДЕ СТВОРЕНО ЦНАП ЗА ПІДТРИМКИ U-LEAD

Голова Білопільської райдержадміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН, голова Миколаївської ОТГ Іван ІГНАТЬЄВ, виконуючі обов’язки старост зустрілися з менеджером пілотних проектів, куратором U-LEAD Ольгою КАЛІНІЧЕНКО та обговорили питання створення ЦНАПу у Миколаївці

У ході зустрічі було досягнуто домовленості про будівництво модульного приміщення майбутнього ЦНАПу з легких конструкцій площею близько 100 квадратних метрів.