ДОБРОВІЛЬНОМУ ПРИЄДНАННЮ ГРОМАД БУТИ

9 лютого Парламент прийняв у другому читанні та в цілому проект Закону України №4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо добровільного приєднання територіальних громад)»

Законопроект спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади. Він сприятиме формуванню справді спроможних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів без порушення Методики формування таких громад.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ДАСТЬ МОЖЛИВІСТЬ НА МІСЦЯХ ВИРІШУВАТИ УСІ НАГАЛЬНІ ПИТАННЯ

На Великописарівщині обговорили переваги об’єднання у територіальні громади

Голова Великописарівської райдержадміністрації Григорій СІДЕНКО відвідав Вільненську сільську раду та поспілкувався з жителями сіл Їздецьке, Широкий Берег та Вільне щодо переваг реформи децентралізації і її перспектив.

ПОНАД ТРИ ДЕСЯТКИ ГРОМАД ОЧІКУЄТЬСЯ НА СУМЩИНІ У 2017 РОЦІ

За інформацією директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександра СІТАКА, очікується, що в поточному році область матиме 30-35 громад 

За його словами, активності децентралізаційним процесам на Сумщині додасть внесення на державному рівні змін до деяких законів. Значно полегшать процес добровільного об’єднання, зокрема, поправки в частині дообєднання до тих громад, які вже створені. Вже зараз в районах є ради, які виявили бажання увійти до складу існуючих громад.

НА ВЕЛИКОПИСАРІВЩИНІ ТРИВАЄ ОБГОВОРЕННЯ ЩОДО ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Великописарівська селищна рада направила пропозиції до Попівської, Вільненської, Дмитрівської, Добрянської, Пожнянської, Розсошівської, Солдатської, Тарасівської та  Ямненської сільських рад для об’єднання у Великописарівську  територіальну громаду 

«Об’єднання є доцільним, адже це сприяє покращенню фінансових та інфраструктурних можливостей і перспектив розвитку такої громади. Крім того, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання громадян» основними умовами добровільного об’єднання є якість  та доступність публічних послуг на місцях, якість яких не може бути нижчою, ніж до об’єднання», – зазначив голова Великописарівської райдержадміністрації  Григорій СІДЕНКО.

НА ШЛЯХУ РЕФОРМ: БІЛОВОДИ ПРОВЕЛИ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ЩОДО ОБ’ЄДНАННЯ З ЮНАКІВКОЮ

У Сумському районі продовжується реформа децентралізації

Ініціатором об’єднання та створення Юнаківської ОТГ з центром в селі Юнаківка виступив сільський голова Григорій СКЛЯРОВ, адже за його словами, ті громади, що вже об’єдналися, отримали значні  переваги. Перш за все, це участь у державних і закордонних програмах, зокрема щодо розвитку освіти, культури, інфраструктурних об’єктів, благоустрою території тощо.

У КВІТНІ НА СУМЩИНІ ПРОЙДУТЬ ВИБОРИ

В чотирьох новоутворених об'єднаних територіальних громадах області 30 квітня відбудуться перші вибори голів та депутатів

Центральна виборча комісія призначила вибори в Кролевецькій міській, Краснопільській селищній, Бочечківській та Вільшанській сільських об’єднаних територіальних громадах.

У СУМСЬКОМУ РАЙОНІ ОБГОВОРЮЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ СТВОРЕННЯ П’ЯТОЇ ГРОМАДИ

У селі Підліснівка пройшли громадські слухання щодо об’єднання Підліснівської сільської ради із Степанівською селищною радою в ОТГ

«Ще одна громада в Сумському районі буде однозначно з центром у Степанівці, при чому, мені здається, буде ще більшою, аніж це записано в перспективному плані», – наголосив директор Сумської філії Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО.

МИКОЛАЇВСЬКА ГРОМАДА ОТРИМАЛА У ВЛАСНІСТЬ ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА ОСВІТИ

На баланс Миколаївської селищної громади Білопільського району передано 15 установ охорони здоров’я та 9 освітніх закладів

Рішення щодо передачі цих закладів депутати районної ради на сесії підтримали одноголосно.

ПРОДОВЖЕНО КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Термін подання заявок на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку продовжено до 10 лютого 2017 року

За інформацією Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, наразі вже надійшло 245 проектів на загальну суму 432 мільйона гривень.

ГРОМАДИ СУМЩИНИ ПОДАЛИ НА ФІНАНСУВАННЯ З ДФРР 72 ПРОЕКТИ

Сума інвестиційних програм, розроблених новоутвореними територіальними громадами, становить 114 мільйонів гривень

Як повідомили в Департаменті економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, третину місцевих ініціатив, які претендують на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році, становлять саме проекти, розроблені новоутвореними громадами. Найбільше їх подали Зноб-Новгородська Середино-Будського району (12), Миколаївська Білопільського (10), Недригайлівська (8) та Шалигинська Глухівського (7). Загалом на розгляд відповідної комісії вже надійшло 245 проектів на загальну суму 432 мільйона гривень.