«СУМНІВНІ» БОРГИ ЗА ГАЗ НЕ ВПЛИВАТИМУТЬ НА СУБСИДІЮ

Незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення під час перепризначення у травні субсидій на новий рік

Міністерство соціальної політики України, враховуючи позицію НКРЕКП про неправомірність дій операторів газорозподільчих мереж, ініціювало зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 848. Вони передбачають право субсидіантів на автоматичне перепризначення допомоги на новий період за наявності «сумнівного» боргу за газ.

У СУМСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ТЕАТРІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА –ПРЕМ’ЄРА

Оваціями, квітами та вигуками «Браво» віддячила публіка колектив Сумського обласного театру для дітей та юнацтва за нову прем’єрну виставу «Нормальна ненормальність»

Постановку цієї проникливої, приголомшуючої драми за п’єсою Володимира Винниченка «Закон» здійснила режисер-постановник Ганна КОБЕЦЬ разом із заслуженим художником України Едуардом ЛЕДНЬОВИМ та художником по костюмах Ольгою ЛЕДНЬОВОЮ. 

СУМЩИНА ЯРМАРКУВАЛА У НОВОМУ ФОРМАТІ

Окрім традиційних продуктів до Великоднього столу жителі та гості обласного центру могли придбати автентичну крафтову продукцію, вироби народних майстрів Сумщини, відвідати майстер-клас з розпису писанок та насолодитися живою музикою

Щорічно на передодні Великодніх свят на Сумщині проводиться обласний агропромисловий ярмарок, у якому беруть участь кращі агропідприємства та виробники продовольчих товарів області.

НА СУМЩИНІ, ЯК І В ЦІЛОМУ ПО УКРАЇНІ, ПОПУЛЯЦІЯ ТВАРИН-БЕЗХАДЧЕНКІВ ЗРОСТАЄ У ГЕОМЕТРИЧНІЙ ПРОГРЕСІЇ, ЩО ЗНАЧНО УСКЛАДНЮЄ ПРОВЕДЕННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАННЯ НА СКАЗ

Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації щодо профілактики сказу та усунення ризиків виникнення зоонозів та інших інфекцій та отруєнь

«Територія нашої області залишається неблагополучною щодо сказу і в поточному році були виявлені спалахи в п’яти районах та трьох містах. До того ж популяція безпритульних тварин зростає у геометричній прогресії, що значно ускладнює проведення профілактики цього захворювання, – зазначив Вадим Акпєров. – Це питання сьогодні потребує уваги як з боку районних органів влади, так і органів місцевого самоврядування».

БІЛЬШЕ ДВОХСОТ МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ВЖЕ ОТРИМАЛИ МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ СУМЩИНИ ВІД НСЗУ

Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації

Договори з Національною службою здоров’я уклали всі 59 закладів області. З них комунальної форми власності – 47 закладів. Станом на 18 квітня кошти від НСЗУ отримали усі 47 комунальних  закладів на загальну суму 207,8 млн. гривень, в тому числі за квітень – 39,3 млн. гривень.

 

НА СУМЩИНІ АКТИВНО РЕФОРМУЮТЬСЯ ВТОРИННИЙ І ТРЕТИННИЙ РІВЕНЬ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Поряд з реформуванням первинної ланки триває автономізація закладів вторинного та третинного рівня надання медичної допомоги

Так, прийнято рішення сесій місцевих рад про автономізацію 26 закладів вторинного рівня із 29 (90%) та 19 – третинного рівня із 20 (95%). Із них 19 закладів вторинного рівня зареєстровано в органах державної реєстрації (Сумська міська клінічна лікарня №1 та №4, дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди, стоматологічна поліклініка м. Суми, пологовий будинок м.Суми, Конотопська та Тростянецька міські лікарні, Шосткинська дитяча лікарня та стоматологічна поліклініка, Білопільська, Буринська, Великописарівська, Конотопська, Краснопільська, Кролевецька, Сумська, Лебединська, Шосткинська та Ямпільська ЦРЛ).

СУМЩИНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Усіх, хто працює в цій сфері та причетний до неї, привітала заступник голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

Під час урочистостей з нагоди Дня охорони праці Ірина Купрейчик вручила кращим спеціалістам своєї справи почесні грамоти голови облдержадміністрації.

ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ НА ВЕЛИКОДНІЙ ЯРМАРОК

25 квітня на майдані Незалежності обласного центру відбудеться обласний ярмарок, де всі охочі матимуть змогу провести час у святковій атмосфері, взяти участь у майстер-класі з писанкарства, стати дегустатором у рамках конкурсу пасок, зробити покупки до Великодніх свят

Участь у ярмарку візьмуть товаровиробники та майстри з усієї Сумської області. Кожен учасник «Великоднього ярмарку «Слобожанські смаки» зможе придбати до великоднього кошика автентичну продукцію крафтового виробництва та унікальні подарунки для своїх близьких.

СУМСЬКА МІСЬКА ОБ’ЄДНАНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА – ЦЕ ЧЕТВЕРТА ГРОМАДА В УКРАЇНІ, ЩО СТВОРЕНА НАВКОЛО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ

Сьогодні на сесіях Сумської міської ради та Піщанської сільської ради були прийняті остаточні рішення про добровільне приєднання Піщанської сільської територіальної громади до територіальної громади обласного центру — міста обласного значення Суми

Це означає завершення процедури приєднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та створення Сумської міської об’єднаної територіальної громади. Нова ОТГ, до складу якої увійшли місто Суми та села Піщане, Верхнє Піщане, Житєйське, Загірське, Кирияківщина, Трохименкове, стала четвертою об’єднаною громадою України, що створена навколо обласного центру.

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ВЖИВАННЯ НАСЕЛЕННЯМ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ ВІД СКАЗУ

За інформацією медичних установ, на фоні відносно стійкої епідситуації зі сказу кількість звернень громадян за медичною допомогою внаслідок укусів, подряпин та заслинень  тваринами в порівнянні з минулим роком збільшилася з 438 до 502

З 227 осіб (45% від загальної кількості постраждалих) - укушені домашніми котами та собаками,  не щепленими проти сказу; 146 осіб (29%) постраждали від нападу безпритульних тварин; 4 особи постраждали внаслідок контакту з дикими хижими тваринами.

78% ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ ПІДПИСАЛИ ДЕКЛАРАЦІЇ З СІМЕЙНИМИ ЛІКАРЯМИ

Сумська область займає 2 місце серед регіонів України за показниками щодо укладення декларацій

За інформацією управління охорони здоров’я облдержадміністрації, всього з лікарями укладено 842 399 угод, що становить 78% (Україна – 65%). Найбільше – у Роменському (88,3%), Буринському (82,3%), Тростянецькому (81%), Лебединському (80,8%) районах та м. Суми (80,7%); найменше – у Середино-Будському (55,7%) районі.

Дочірні категорії