У СУМАХ ПРОВЕЛИ СЕМІНАР «ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ: ТУРИСТИЧНІ МОЖЛИВОСТІ СУМЩИНИ»

21 листопада в Сумах консультанти Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України провели семінар «Економічний розвиток сільських територій: туристичні можливості Сумщини».

Захід відбувся в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», партнерами заходу виступили Сумська обласна державна адміністрація та Сумський національний аграрний університет.

Семінар, участь в якому взяли більше 20 посадових осіб об’єднаних громад області, розпочався з вітального слова модератора заходу — координатора Офісу реформ Ніни МЕЛЬНИК, яка привітала учасників та представила основних спікерів.

Першу сесію заходу відкрив член Громадської ради при Мінрегіоні, консультант з місцевого економічного розвитку Дмитро ЛУКІН. Він розповів про основні переваги туризму в сільській місцевості: «Багато людей зараз шукають відпочинок в тиші та спокої. Такий відпочинок неможливо організувати на великих курортах, але більш ніж реально організувати на базі наших об’єднаних громад.». Одночасно експерт відмітив те, що туризм здатен приносити до бюджету прибутки співмірні з прибутками від сільського господарства, але зі значно меншими затратами на початку процесу.

Другу сесію семінару провів начальник відділу промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації Юрій ГЛАДЕНКО. Його виступ був присвячений важливості розвитку туризму для розвитку всієї громади: «Туризм – це той рушій, який здатен змінити ситуацію в економіці на краще і стати справжнім драйвером росту для розвитку багатьох громад», - наголосив він. Також, посадовець розповів про ініціативи облдержадміністрації з розвитку сільського туризму на Сумщині та основні пріоритети роботи на 2019 рік.