СУНИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ВІНШУЄМО СУНИЦЮ - ПЕРШУ ЯГОДУ – ЦАРИЦЮ»

8 червня 2019 року в селі Малий Самбір Конотопського району  відбувся суничний фестиваль «Віншуємо суницю – першу ягоду-царицю».

Фестиваль суниці вже став візитною карткою Конотопщини завдячуючи активній роботі Сумської дослідної станції садівництва ІС УААН. 

І, звичайно, яке ж свято суниці без самих ягід? А їх на фестивалі було вдосталь. Кожен міг ягодами пригоститись і купити з собою свіжозібрані за доступною ціною. Тут були і смачні вареники з суницею, і запальні українські народні пісні.

Молодь і дорослі на спортивних майданчиках приймали участь у дружніх двобоях футбольних і волейбольних команд. Діти – досхочу катались на «суничному потязі», кареті, гірках в сформованій дитячій локації, де для них було організоване цікаве дозвілля працівниками  відділу культури.

Поринути в атмосферу української народності можна було також в історико-етнографічному музеї. Відтворений інтер’єр української селянської хати поєднав багатий етнографічний матеріал. До уваги гостей були  представлені побутові речі, народний одяг, різноманітні вишивки тощо.

Однією з найочікуваніших подій свята став призовий забіг екзотичних тварин.

Нагадуємо, що в тому році до традиційного щорічного фестивалю майстри кулінарної справи спекли найбільший полуничний пиріг. Довжина рекордсмена склала 43 метри 97 сантиметрів. Якраз під час свята цей пиріг було занесено до Книги рекордів Гіннеса України.