360-У РІЧНИЦЮ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКА В КОНОТОПСЬКІЙ БИТВІ ВІДЗНАЧИЛИ НА СУМЩИНІ

Урочистості з відзначення 360-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві 1659 року в цьому році в с. Шаповалівка Конотопського району отримали оновлений формат.
За ініціативи відділу промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації й пропозицій від ГО «Центр туристичних та культурних проектів «Мандрівна Україна» та ГО "Всеукраїнське об'єднання "Коло.Медіа" за підтримки Генерального штабу збройних сил України запропоновано й впроваджено оновлену концепцію проведення заходу з відтворенням епізодів штурму табору московського війська та його знищення під час Конотопської битви 1659 р. у вигляді військово-історичної реконструкції. 
Більше шести тисяч відвідувачів заходу змогли поринути у 1659 рік, події українсько-московської війни, де на імпровізованому полі бою у запеклій сутичці зійшлися два війська московське та українське, у складі козаків, кримських татар, поляків.
Вперше фестиваль проходив в форматі “живої історії”, головною ідеєю якого була реконструкція епізодів Конотопської битви від ГО ДВКА "Департамент воєнно-культурної антропології" з використанням військового одягу, спорядження, зброї та інших аспектів військової справи того часу, в т.ч. числі як важливої складової військово-патріотичного виховання та просвітницької діяльності щодо висвітлення правдивої історії.
За сприяння Генерального штабу ЗСУ відбулась виставка військової техніки, більше 10 одиниць та зразків стрілецької зброї 58-ї окремої мотопіхотної бригади.
Слід відзначити виступ кінного шоу козаків "Соколиний хутір", унікального шоу ковалів (м. Дніпропетровськ), виступ військового оркестру та кавер-гурту «DAGGER» 58-ї ОМПБр ім. гетьмана І. Виговського, показові виступи службових собак війської частини 3051 Національної гвардії України, виступи «живих» скульптур та ходулістів від творчої майстерні «Артіль МІФ».
Вперше в історії заходу на фестиваль завітав кримськотатарський гурт «Мусифір» та всесвітньо відомий кераміст Рустем СКИБІН із своїми унікальними виробами.
У місті заходи розпочалися велопробігом, урочистостями біля пам'ятного каменю та врученням стрічки із почесним найменуванням до бойового прапора 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені І.Виговського.
У краєзнавчому музеї імені О.М.Лазаревського відбувся круглий стіл «Конотопська битва — шлях до самовизначення», а ввечері дивились фільм про бій під Крутами.
Також можна було відвідати фестиваль фарб «Холі», насолодитися виступом гурту «Гайдамаки» та майстрів вогняного шоу творчої групи «Конкордія».
В рамках підготовки до фестивалю відділом промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації забезпечено брендування події, розроблено інформаційні матеріали та сувенірна продукція, створено промоційний сайт http://xn--80aace3ajaxibam0alh9m.xn--j1amh/, проведено рекламну кампанію з залученням соціальних мереж, опрацьовані графіки руху транспорту, розроблені та встановлені ідентифікаційні прапори для вказування знаходження відповідних локацій під час заходу в с. Шаповалівці.
«Нам випала велика честь бути нащадками славних козаків, котрі під проводом гетьмана Івана Виговського здобули перемогу над армією московітів у Конотопській битві 1659 року, − зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ. − Конотопська битва для нас – більше ніж історія. Це – символ безкомпромісної боротьби за свободу, єдність та суверенність рідного краю, це справжній тріумф українського духу».
За словами начальника відділу промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації Юрія ГЛАДЕНКА оновлений формат проведення урочистостей з нагоди 360-річчя Конотопської битви вже значно збільшив кількість відвідувачів за рахунок зміни концепції заходу та вперше проведеної історичної реконструкції. Будемо і надалі продовжувати роботу з популяризації історичної правди про Конотопську битву 1659 р. та формування якісного туристично-привабливого заходу з козацькою тематикою, особливо для відвідування сім’ями з дітьми та молоді.