НА СУМЩИНІ ВІДБУВСЯ ГОЛОВНИЙ ФЕСТИВАЛЬ КОНОПЛЯРСТВА «HEMPFEST»

У селищі Сад Сумського району 17 серпня 2019 року вже  вдруге організовано та проведено головний фестиваль українського коноплярства HempFest («ХемпФест»).

Метою заходу є розвиток промислового коноплярства у Сумській області та Сумському районі зокрема, формування позитивної суспільної думки щодо вирощування  промислових конопель, розвиток агротуризму.

Під час фестивалю презентовано продукцію з конопель в різних незвичайних формах: конопляний бургер або фалафель, конопляне крафтове пиво, конопляна халва,  конопляний сир та олія, косметичні засоби, одяг, взуття з конопель та багато іншого.  

Упродовж дня діти та дорослі мали можливість поблукати  лабіринтом у коноплях, а в імпровізованому екопарку стати учасником різноманітних заходів: створення сувенірів на майстер-класах від заслужених майстринь Сумщини, участь в конкурсах, перегляд виступів фольклорних колективів, показ екоодягу за участі моделей, участь у конкурсах та козацьких розвагах, насолодитися вогняним шоу та виступами сучасних артистів й спеціального гостя Каті Чилі та Алекса Фантаєва.

18 серпня на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України був проведений науково-практичний семінар щодо технологій та законодавчого регулювання вирощування технічних конопель для підприємців та фермерів Сумської області.

За словами начальника відділу промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації Юрія ГЛАДЕНКА: на прикладі фестивалю коноплярства «HempFest», де було більше трьох тисяч відвідувачів, ми можемо констатувати, що аграрії та підприємці, які працюють в сфері коноплярства, мають великий ринок для збуту та отримання прибутку, а відвідувачі - з задоволенням відкрили для себе гастрономічний й зелений туризм, здорову, поживну їжу й екопродукти з перероблених конопель.

Таким чином, можна стверджувати, що в області склались всі умови для створення агротуристичного кластеру коноплярства в Сумській області, подальшого формування на цій основі інноваційного пілотного проекту й унікального «бренду регіону».

Ініціатором фестивалю виступив Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН України за підтримки Департаменту агропромислового комплексу Сумської обласної державної адміністрації, управління культури Сумської обласної державної адміністрації та відділу промоції та туризму Сумської  обласної державної адміністрації.