Поточна діяльність

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО СВЯТКУВАННЯ ДНЯ МІСТА СУМИ!

Масштабна програма заходів очікує на сумчан з 6 вересня.

Вперше у Сумах відбудеться фестиваль вуличного мистецтва «Харитоненко-фест». За словами його організатора, Дмитра БУЙВАЛА, окрім того, що це захід унікальний для Сум, він ще буде надзвичайно видовищним.

«Фестиваль включатиме дві тематики. Перша – виставка живої скульптури, яка відбуватиметься вночі та вдень, 6 і 7 вересня. Також 6 вересня в Покровському сквері на глядачів чекатиме нічна казка. Друга тематика фестивалю – вогняно-піротехнічне мистецтво, яке 7 вересня представлять колективи з Сум, Рівного, Івано-Франківська, Києва, Одеси, Харкова та Херсону», – повідомив організатор.

Також в рамках фестивалю відбудуться різноманітні майстер-класи з класичної пантоміми, акторської гри, мистецтву «живої скульптури» і вогняному мистецтву (хулахупи, віяла тощо). Закінчиться «Харитоненко-фест» великим вогняним гала-шоу.
У Центральній міській бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка, відбудеться справжнє дійство для тих, хто зберіг любов упродовж десятків років подружнього життя, – свято «золотих» подружніх пар – «Золото рідного міста».

«Золоті» подружжя згадають день свого весілля, поділяться з присутніми секретами довгого шлюбу та рецептами сімейного щастя», – повідомила начальник відділу культури.

Справжній сюрприз готують сумчанам артисти ПК «Хімік». Свої ювілейні творчі надбання, в рамках мистецького проекту «Чотири стихії», вони подарують містянам у Театрі для дітей та юнацтва. Головними героїнями проекту стануть учасниці фольклорного колективу «Оберіг».

Окрім цього, активісти ГО «Маніфест» запропонують сумчанам долучитись до нових інтерактивних проектів. Протягом двох днів, 6 та 7 вересня, вони презентують містянам низку мистецько-культурних заходів.

Особливістю цьогорічного святкування стане встановлення чергового рекорду – виготовлення найбільшої витинанки «Сумські обереги».

Цьогорічною «перлиною» фестивалю «Ніч міста» стане мурал на вул. Воскресенська, 16. На стіні будинку репродукція картини Сальвадора Далі у виконанні молодого художника Єгора АВДЄЄНКА.

«Проект «Ніч міста» проходитиме в Сумах втретє. Щоразу творчі особистості дивують містян новими неординарними локаціями. Тема цьогорічного фестивалю «Ніч міста» п'ять відчуттів: побачити, почути, спробувати на смак, запах і доторкнутися. Тому, всі локації і будуть розміщені і спрямовані в такому стилі», – сказала Юлія ЛЕВЧЕНКО.

Не обійдеться цьогорічне святкування Дня міста й без фізкультурно-спортивних заходів. До всього в парку ім. Кожедуба планується відкриття скейт-парку.

«Ми запрошуємо усіх сумчан на відкриття цього майданчику, а особливо нашу молодь. Окрім відкриття тут плануються ще й показові виступи скейт-бордистів, тому на глядачів очікує захоплююче видовище», – зауважила Віра МОТРЕЧКО.

Вона наголосила, окрім того, що заходи охоплять усі верстви населення, цьогорічне святкування Дня міста буде наймасштабнішим: «Ми ретельно обираємо кращі заходи, розширюємо спектр локацій, для того, щоб сумчани мали можливість обрати собі розваги до смаку».

У святкові дні очікується багато гостей, зокрема з міст-партнерів з Грузії, Китайської Народної Республіки, Польщі, Литви та міст України, із якими Суми підтримують дружні зв’язки.