Поточна діяльність

ЄДИНА В СВІТІ ЯБЛУНЯ-КОЛОНІЯ РОСТЕ НА СУМЩИНІ!

Це унікальне диво природи віком більше 200 років знаходиться в м. Кролевець Сумської області. Дерево-сад займає площу близько 1000 квадратних метрів на якій у різних місцях знаходяться 15 прирослих до землі стовбурів.

У яблуні-колонії давно вже немає її первісного материнського стовбура. Вважається, що яблуня-колонія знаходиться на перехресті магнітних силових ліній і, можливо тому, коли один зі стовбурів має відмерти, його віти нахиляються до землі та приростають. Пояснень цьому феномену не знайдено навіть відомим селекціонером Іваном Мічуріним.

Набравшись сил вже не віти, а деревця піднімаються знову догори, рясно вкриваючись цвітом навесні та червоно-білими, приємними на смак яблуками, восени.

Борщ з яблуками з диво-яблуні, за рецептом Тетяни Сокур, в 2019 році на етнофестивалі «Борщик у глиняному горщику» в Полтаві отримав Гран-прі та визнаний одним з кращих серед 60 приготовлених борщів.
Люди кажуть:
За повір’ями старожилів, у того хто постоїть притулившись до стовбура спиною минають болі в спині. Навіть кожен хто просто постоїть в лоні яблуні відчуває якусь силу, що додає жаги до життя.
Молодята приїжджають сюди відразу як побралися, щоб зміцнити сили та любовь для подружнього життя.

Ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення “Яблуня-колонія” унікальний об’єкт природно-заповідного фонду України.
Сьогодні, до речі, відзначається Всесвітній день матері-Землі. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН, яка була затверджена з цього приводу в 2009-му році відзначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений в різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, відображає чіткий взаємозв’язок між людиною та нашою планетою.