Поточна діяльність

ВНУТРІШНІЙ ТУРИЗМ МАЄ ЗНАЧНО КРАЩІ ШАНСИ НА ШВИДКЕ ВІДНОВЛЕННЯ, НІЖ ВИЇЗНИЙ

28 квітня 2020 року представники відділу промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації долучилися до Інвестиційного онлайн-форуму «TAVRIAN ONLINE HORIZONS».

Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти» який проводиться на Херсонщині має на меті обговорення з партнерами перcпективи розвитку різних сфер економіки в умовах карантину і після його завершення, обмін досвідом, формування програми антикризових дій для регіону із залученням потенційних інвесторів.

Т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Світлана ФОМЕНКО під час свого виступу зауважила, що завдання держави (Уряд, ВРУ, МКІП) – захистити туристичні підприємства від масових банкрутств та дозволити стабілізувати їх роботу за рахунок вивільнених від оподаткування коштів. У цьому напрямку МКІП тісно співпрацює з профільним комітетом ВРУ і, як результат, вже маємо законопроект (реєстр. № 3377) яким, зокрема, пропонується:

1. Звільнення операцій з надання туристичних послуг від сплати:

податку на додану вартість;

податку на прибуток та ЄСВ;

земельного податку та податку на нежитлову нерухомість.

2. Скасувати туристичний збір до кінця 2020 року.

3. Податкові пільги на оплату оренди та землю державної та комунальної власності».

Втрати імпорту та експорту послуг, пов’язаних з подорожами, від пандемії, за оцінкою Міністерства культури та інформаційної політики оцінюється в понад 1,5 млрд доларів США.

У ситуації що склалася, внутрішній туризм має значно кращі шанси на швидке відновлення, ніж виїзний. У разі якщо частина туристичноорієнтованих країн не відкриє до осені свої кордони, то українці спочатку будуть подорожувати Україною.