Поточна діяльність

НА СУМЩИНІ ПРОХОДЯТЬ КОМАНДНО-ШТАБНІ НАВЧАННЯ

Відсьогодні розпочато роботу штабів зони та районів територіальної оборони на території Сумської області в рамках Всеукраїнського стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля – 2020»

Резервісти та військовозобов’язані прибули до підрозділів Сумської бригади територіальної оборони 19 вересня та відпрацьовують навички на реальних об’єктах та ділянках місцевості визначених завдань. Навчання триватимуть до 26 вересня.

ОЛЬГА СТЕФАНІШИНА: НОВА СТРАТЕГІЯ НАЦБЕЗПЕКИ ВИЗНАЧАЄ АЛГОРИТМ ДІЙ НА НА ШЛЯХУ ДО ЧЛЕНСТВА НАТО

Європейська та євроатлантична інтеграція є пріоритетом національної безпеки та інтересів України. Про це йдеться у Стратегії національної безпеки України, яку було затверджено указом Президента 14 вересня 

«Стратегія національної безпеки, чітко визначаючи національні безпекові пріоритети,  є основою для всіх реформ у секторі безпеки та оборони. Ця стратегія надсилає чіткий сигнал усім державним органам влади, що маємо максимально прискорити впровадження реформ для досягнення необхідних критеріїв членства в ЄС та НАТО», – пояснила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. 

ЗАРАДИ МИРУ ТА БЕЗПЕКИ: УКРАЇНА РОЗШИРЮЄ НАУКОВУ СПІВПРАЦЮ З АЛЬЯНСОМ

Співпраця між Україною та НАТО у науковій галузі в рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS), триває не один рік поспіль. Та з отриманням 12 червня 2020 року Києвом статусу члена Програми розширеного партнерства НАТО вона набула ще більш ефективних можливостей у цій сфері

Протидія тероризму, високі технології, кібербезпека, енергетична безпека, захист від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин - такий нині перелік сфер наукової співпраці України та НАТО.

SEA BREEZE-2020: ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ У ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГІОНІ

Сьогодні – перший день українсько-американських навчань Sea Breeze-2020

Пандемія COVID-19 внесла певні корективи у ці традиційні міжнародні військові маневри – цього року заплановано проведення лише морської фази навчань, до якої також буде залучено авіацію.

БУТИ ЧИ НЕ БУТИ УКРАЇНІ В НАТО?

На це питання відповіла Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв’ю одного з українських телеканалів

Важливий крок – статус Партнера розширених можливостей НАТО, нещодавно отриманий Україною. Це – інструмент глибшої співпраці з НАТО, можливість для спільних навчань, обміну інформацією.

МІНІСТР ОБОРОНИ НАЗВАВ ТРИ СКЛАДОВІ НАРОЩУВАННЯ БОЙОВИХ СПРОМОЖНОСТЕЙ ВМС ЗС УКРАЇНИ ЗА СТАНДАРТАМИ НАТО

Міністр оборони України Андрій ТАРАН, під час виступу з нагоди призначення на посаду нового командувача ВМС в Одесі, наголосив на необхідності зосередження особливої уваги на нарощуванні бойових спроможностей наших військово-морських сил у повній відповідності до стандартів НАТО й  до схвалених Президентом напрямків

Зокрема, за його словами, це три складові. «Перша складова – це забезпечення сучасним корабельним складом з ракетним озброєнням, авіацією, береговими ракетними комплексами, засобами бойового забезпечення та радіоелектронної боротьби»,  – зазначив Міністр оборони.

ПОГЛИБЛЮЮЧИ СПІВПРАЦЮ: УКРАЇНА СТАЛА ПАРТНЕРОМ З РОЗШИРЕНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ НАТО

Україна ще на один крок наблизилася до Альянсу – віднині ми є повноправним членом Програми розширених можливостей НАТО. Рішення про приєднання України до цієї Програми сьогодні, 12 червня, ухвалила Північноатлантична рада. Як підкреслюють в НАТО, таке рішення визнає великий внесок України в місії НАТО та свідчить про постійну прихильність Альянсу до своїх партнерських відносин, незважаючи на пандемію COVID-19

Ще у 2014 році, на саміті у Уельсі, Альянс запровадив механізм Партнерства з розширеними можливостями з діалогу та співпраці ЕОР (Enhanced Opportunities Partnership). 

ПАРТНЕРСТВО РОЗШИРЕНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ НЕ ВІДВЕРНЕ УВАГУ ВІД РУХУ УКРАЇНИ ДО ЧЛЕНСТВА В НАТО, – ОЛЬГА СТЕФАНІШИНА

Статус Партнера розширених можливостей НАТО, який Україна отримала 12 червня, не може загальмувати рух України до отримання Плану дій щодо членства у НАТО та безпосереднього членства в Альянсі. Про це повідомила Ольга СТЕФАНІШИНА, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, під час інтерв’ю «Європейській правді»

«Я хочу, щоб за цей рік ми зробили аудит ефективності виконання Річної національної програми, в рамках Комісії Україна-НАТО, вималювали "камені спотикання" на цьому напрямку і вже з наступного року планували наш рух», – зазначила Ольга Стефанішина.

ПАРТНЕРСТВО ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ: ДОПОМОГА ВІД НАЙПОТУЖНІШОГО ЧЛЕНУ НАТО

$250 мільйонів отримає Україна у цьому році в рамках безпекової допомоги по лінії Пентагону

Це рішення вже затверджено Конгресом США. У Вашингтоні вважають, що це не лише допоможе Україні в боротьбі за поновлення територіальної цілісності держави, а й сприятиме зміцненню стратегічного партнерства. Також надання цієї допомоги є чітким маркером того, що Україна успішно впроваджує реформи у секторі безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО. Зокрема, наші американські партнери вважають, що за останній рік Україна вжила значних кроків щодо посилення демократичного цивільного контролю за діяльністю структур сектору безпеки, прозорості та конкуренції у галузі оборонних закупівель та посилила антикорупційну боротьбу.

НАТО НАДАВ УКРАЇНІ СТАТУС ПАРТНЕРА РОЗШИРЕНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ

Сьогодні, 12 червня, Північноатлантична рада визнала Україну партнером розширених можливостей. Цей статус є частиною Ініціативи НАТО з питань взаємосумісності партнерів, яка має на меті підтримувати та поглиблювати співпрацю між союзниками і партнерами

НАТО високо цінує вагомий внесок України у євроатлантичну безпеку. Що таке Програма розширених можливостей та що вона дасть Україні – в інфографіці.